GüncelGündem

3 parti önerdi, AKP ve MHP yeniden reddetti

Paylaş:

Genel Şurada GÜZEL Partinin “çiftçilerin sorunları”, HDP’nin “Marmara Denizi’ni kirleten sebeplerin ortadan kaldırılması” ve CHP’nin “kamu bankalarının kullandırdıkları kredilere” ait küme teklifleri başka farklı görüşüldü.

Partisinin küme önerisi üzerine konuşan GÜZEL Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, çiftçilerin çok sıkıntı durumda olduğunu ileri sürdü.

“ÇİFTÇİLER ÇARESİZ”

Erel, “Gelen artırımlarla birlikte, artan girdi maliyetleriyle, mazot fiyatıyla, tohum fiyatıyla, gübre fiyatıyla, elektrik faturalarıyla uğraş eden ve artık bir çıkar yol bulamayan, icralardan ötürü traktörünü satmak zorunda kalan, hayvanını kesmek zorunda kalan, sabah namazıyla sıkıntısı başlayıp yatsı ezanına kadar sıkıntısı devam eden elleri nasırlı çiftçilerimiz mutsuz ve çaresiz durumda.” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERİN BORCU

BDDK datalarına nazaran çiftçilerin bankalara olan borcunun 2022 Mart ayında bir evvelki yıl mart ayına nazaran yüzde 33 oranında artarak 187 milyar liraya yükseldiğini söz eden Erel, bu sayının 2022 sonu prestijiyle 190 milyar liraya ulaştığını, takibe alınmış borç ölçüsünün ise 4 milyara yaklaştığını belirtti.

Ayhan Erel, “Çiftçilerimizin birçok borçlarına takla attırarak hayatlarına devam etmektedir. Devlet bankalarına da kredi kullanmak için tarlalarının tamamını ipotek vermektedirler. Fakat verdikleri teminatlar ile almak istedikleri krediler kâfi gelmemektedir.” dedi.

MARMARA’NIN DURUMUNU GÜNDEME GETİRDİLER

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan ise partisinin küme önerisi üzerinde yaptığı konuşmada, Marmara Denizi’nin kirlenmesinde Ergene Havzası’nda kurulan sanayi tesislerinin çok büyük tesiri olduğunu söyledi.

Marmara Denizi’nin içinde canlı yaşayamayacak hale dönüştüğünü savunan Turan, “Şu anda Marmara’nın birtakım bölgelerinde canlı hayatı tam olarak ortadan kalkmış durumda. Sanayi tesislerinin kar hırsı, belediyelerin bu mevzudaki umursamazlığı devam ettiği sürece Marmara’nın kaybı içten bile değildir.” görüşünü lisana getirdi.

120 MİLYAR DOLAR

Partisinin küme önerisi üzerine konuşan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, kamu varlıklarının özelleştirme ismi altında yok değerine satıldığını, iktidarın bununla yetinmeyerek Hazine yerlerini sattığını, daha sonra da Merkez Bankasının 120 milyar dolarını çarçur ettiğini öne sürdü.

Hazinenin alarm verdiğini sav eden Karabat, “Gittiğiniz Rusya’dan, Katar’dan, Suudi Arabistan’dan, Azerbaycan’dan emanet para dilendiniz. Ülkeyi rezil ettiniz, prestijimizi beş paralık ettiniz, ülkeyi 5 sente muhtaç ettiniz. Daima beka diyorsunuz ya işte temel beka problemi budur.” diye konuştu.

AKP YAPILAN YOLLARA VURGU YAPTI

AKP Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç, AKP’nin Türkiye iktisadını 4 kat büyüttüğünü belirterek, “Eğer yetim hakkı yenseydi bu ülke büyümezdi. Muhalefetin argümanları hakikat olsaydı dünyanın en büyük 10 projesinden 6 tanesi Türkiye’de şu anda inşa edilmezdi, savunma endüstrimizde yüzde 80 yerlilik oranına ulaşamazdık, 28 bin kilometre bölünmüş yol yapılmazdı.” dedi.

TBMM Genel Heyetinde farklı ayrı görüşülen CHP, HDP ve UYGUN Partinin gündeme ait küme teklifleri kabul edilmedi. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu