Yaşam

8 yıl boyunca kibrit (siz) Eyfel Kulesi’ni inşa eden adam sonunda bir skandalın ardından rekor kırdı

Paylaş:

47 yaşındaki Fransız, ikonik Paris anıtının 7,19 metrelik çarpıcı modelinin, kibrit çöplerinden yapılmış dünyanın en yüksek yapısı olarak tarih kitaplarında yer alamayacağı söylendiğinde üzüldü.
Richard Plaud’un başvurusu, başyapıtını yaratmak için kullandığı kibrit türü nedeniyle geçersiz olduğu gerekçesiyle reddedildi.

Plaud kısa bir yol seçti. Her kibritteki kükürt parçalarını tek tek çıkarmak yerine ve kendini daha da fazla yormak yerine kibrit üreticisiyle iletişime geçmeye karar verdi. Bir anlaşmaya vardı ve Paris projesi için binlerce kükürt içermeyen maç elde etti, ancak jüri ona yalnızca “ticari olarak satılan” maçların bu kategoriye uygun olduğunu söyledi.

Fransız’a, girişiminin başarı şansına sahip olmasını istiyorsa kibrit başlarının kendisinin temizlenmesi gerektiği söylendi.
Amatör heykeltıraşın bu karara çok kızdığı ve hayal kırıklığını sosyal medyada dile getirdiği görüldü.
Guinness Rekorlar Kitabı’nın Eyfel Kulesi’ni bizzat görmeden bu kararı verdiğini iddia etti. Bir Instagram gönderisinde bunun “oldukça tuhaf ve tamamen adil olmayan bir oyun” olduğunu söyledi.
Plaud sinirlendi: “En çok acı veren şey, benim ortaya koyduğum işi, harcadığım zamanı, zihinsel enerjiyi fark etmemeleri; çünkü size bunun kolay olmadığını söyleyebilirim. Çok fazla hayal kırıklığı ve yanlış anlama oldu. Söyleyin.” Nasıl 706. 900 birbiri ardına takılan çubuklar kibrit değil??!! Ve tanınmayacak kadar kesilmişler??!! “

Buna yanıt olarak Guinness Dünya Rekorları, kararlarında “biraz sert” davranmış olabileceklerini kabul etti ve sorunu çözmek için bir konsey çalışanıyla iletişime geçme sözü verdi.

Central Records Direktörü Mark McKinley daha sonra Plaud’un artık dünya rekoru sahibi olarak tanındığını söyledi ve karışıklıktan dolayı özür diledi.
Şunları söyledi: “Kanıtları mümkün olduğunca kapsamlı bir şekilde kontrol etmekten büyük gurur duyuyoruz çünkü kurallarımız ve kanıt gereksinimlerimiz, rekor denemek isteyen herkes için her yerde oyun alanını eşitliyor ve bu başarının, verdiğimiz benzer rekorlarla karşılaştırıldığında ikinci kez gözden geçirilmesinden sonra, kurallarımızı uygulama konusunda katı davrandığımız görülüyor, bu nedenle Richard’a Guinness Dünya Rekorları unvanını vermekten çok memnunuz ve bazı tutarsızlıkları düzelttik. Kurallarımızda artık kibritlerin kesilmesine ve uygun gördüğünüz şekilde şekillendirilmesine izin verilmektedir. Sebep olduğumuz keder için özür dileriz. Bu Richard için bir kutlama anı olmalıydı. Umarım gecikmiş tebriklerimizi kendisi adına kabul eder. GWR’daki herkes onun çarpıcı yapısını ve yeni Guinness rekorunu anlatıyor.”

Richard da haberi Instagram sayfasından paylaşarak desteklerinden dolayı herkese teşekkür etti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu