Yaşam

ABD diken üstünde: Seri katil dolanıyor

Paylaş:

California polisi dün gece saat 2’den kısa bir süre önce silahlı saldırı sonucunda gerçekleşen son cinayetin ardından, “şüpheli şahsın” bulanık bir görüntüsünü yayınladı.

Yayınlanan güvenlik kamerası görüntüsünde, tamamen siyah giyinmiş bir kişi görülüyor. Stockton Polisi bu kişinin şüpheli ya da tanık olabileceğini söyledi.

Silahlı saldırıdan sonra şüphelinin tutuklanmasına yardımcı olacak bilgi için toplam 85 bin dolar ödül konuldu.

Kurbanlar hakkındaki detaylar

Stockton Polis Şefi Stanley McFadden, son kurbanın yerleşim bölgesinde vurularak öldürülen 54 yaşındaki bir adam olduğunu söyledi.

54 yaşındaki adam, 8 Temmuz’dan bu yana Stockton’da ölümle sonuçlanacak şekilde ateş edilen beşinci kişi oldu. McFadden, meydana gelen her bir saldırının ayrıntılarını da verdi.

  • 8 Temmuz: Kimliği belirlenemeyen ve sadece beyaz olarak tanımlanan 35 yaşındaki bir erkek gece saat 00.31’de ölümcül şekilde vuruldu.
  • 11 Ağustos: Hispanik olarak tanımlanan 43 yaşındaki kimliği belirsiz bir erkek saat 21.49’da öldürüldü.
  • 30 Ağustos: Hispanik olduğu belirtilen 21 yaşındaki kimliği belirsiz bir erkek sabah 06.41’de ölümcül şekilde vuruldu.
  • 21 Eylül: 52 yaşında Hispanik olduğu belirtilen kimliği belirsiz bir erkek gece 04.27’de öldürüldü.
  • 27 Eylül: Hispanik olduğu belirtilen 54 yaşındaki kimliği belirsiz bir adam gece saat 01.50 sularında ölümcül bir şekilde vuruldu

Pazartesi günü polis, iki silahlı saldırıyı daha birbiriyle ilişkilendirdiklerini açıkladı. Stockton’ın yaklaşık 112 kilometre batısındaki Oakland’de 10 Nisan’da 40 yaşında Hispanik bir adam öldürüldü. 46 yaşındaki siyah bir kadın ise 16 Nisan’da Stockton’da vuruldu, kadının saldırıdan yaralanarak kurtulduğu aktarıldı.

Bölge sakinlerinden yardım istendi

McFadden, “soruşturmaya ve alınan raporlara dayanarak” beş cinayetin de birbiriyle bağlantılı olduğuna inandığını söyledi. Tüm kurbanların öldürüldüklerinde yalnız yürüdükleri aktarıldı. McFadden, cinayetlerin “ağaçların gölgelediği loş ışıklı” alanlarda işlendiğini de sözlerine ekledi.

Polis şefi, polisin çete şiddeti, nefret suçu ve evsizlerin hedef alınmasını ihtimal dışı bıraktığını, dedektiflerin henüz bir ya da daha fazla katil olup olmadığını belirleyemediğini söyledi.

McFadden Facebook’ta şunları yazdı: “Siz de dahil olmak üzere elimizdeki tüm kaynakları kullanarak toplumumuzu korumaya ve bu vakaları çözmeye kararlıyız. Yardımınıza ihtiyacımız var! Bu soruşturmalarla ilgili bilgisi olan varsa derhal bizi arasın. Lütfen kurbanlarımızın çözüme ihtiyacı olan kederli aile üyeleri olduğunu unutmayın. Eğer bir şey biliyorsanız, söyleyin.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu