AktüelGüncelTürkiye

ABD Dışişleri’nden Türkiye’ye Rusya’dan silah alımı durumunda ‘ek yaptırım’ tehdidi

Paylaş:

ABD Dışişleri'nden Türkiye'ye Rusya'dan silah alımı durumunda 'ek yaptırım' tehdidi

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland, Senato Dış İlişkiler Komisyonu oturumda, “Türkiye’nin Rus S-400 hava savunma sistemini satın almasına ve konuşlandırmasına itiraz etmeye devam ediyoruz. Rusya’dan yapılacak yeni büyük silah alımlarının CAATSA kapsamında ek yaptırımlara yol açacağını açık bir şekilde ortaya koyduk” ifadelerini kullandı.

Nuland, “F-35 satışı ve ortak üretim askıda kalmaya devam edecek” dedi.

ABD’li diplomat, “Onlara (Türkiye’ye) bu durumdan çeşitli çıkış yollarını sunmaya devam ediyoruz. En son üst düzey görüşmede de bunu yaptık. Bunu yapmaya devam edeceğiz, bu diyalogu sürdüreceğiz. Bu durum devam ettiği sürece, istesek de birlikte yapamadığımız birçok şey var” diye konuştu.

Nuland, ‘bir NATO üyesinin neden Rus sistemlerini almak istediğine ve bununla ortak F-35 üretimi dahil her şeyi tehdit altına sokmasına hem kendisinin hem de ABD yönetiminden birçok kişinin anlam veremediğini’ de sözlerine ekledi.Sputnik

Sodyum Lignosulfonat suda çözünebilen anyonik yüzey aktif maddedir, iyi sörf aktivitesine ve dağılma kapasitesine sahip, yapı kimyasallarında yoğun olarak kullanılan bir hammaddedir.

Sodyum Lignosülfonat aşağıdaki durum ve uygulamalarda kullanılır.
 Sodyum Lignosülfonatın en büyük kullanım alanı, beton kimyasallarında betonun su ihtiyacını düşürerek akışkanlığını arttırmaya yönelik kimyasal katkı üretimlerindedir. Böylece dayanımı yüksek daha güçlü beton üretilmesine olanak sağlanır.
Sodyum Lignosülfonat, Çimento üretimi sırasında, çimento değirmeninde öğütme kolaylaştırıcı ve hammadde hazırlamada ham bulamaç çamurunun viskozitesini azaltarak öğütme yardımcısı olarak işlev görür.• Sodyum Lignosülfonat, betonun su ihtiyacının azalması ile daha akışkan beton üretmeye olanak sağlar ve hidrasyon hızını düşürür. Gözenekliliği azaltarak, beton yoğunluğunu arttırır, böylece betonun mukavemetini ve geçirimsizliğini büyük ölçüde iyileştirir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-05523307100

Grafit tozu,Çinko Tozu,Kurşun Tozu,Mürdesenk,Sülyen,Kurşun Oksit,Bakır Sülfat,Çinko Sülfat,Çinko Oksit,Kaolin,altın mühür,sepiyolit,zeolit,potasyum silikat,sıvı kükürt,kalsiyum polisülfür,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu,sunmag yem katkısı,sunsep yem katkısı,aripad hayvan altlığı,sunshield sıvı kaolin,kalsiyum oksit,potasyum hidroksit,kalsiyum ligno sülfonat

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu