Ekonomi

ABD Doları 2024’ün İlk Aylarında Hiç Beklemediği Büyük Bir Darbe Aldı! 20 Ülke Terkedip Rusya’ya Katıldı!

Paylaş:

BRICS’in dolardan arındırma planlarına 20 ülke daha katıldı. Bu ülkeler, ABD dolarını terk etmek ve Rusya’nın ödeme sistemini benimsemek istiyorlar.

Rusya, SWIFT’e alternatif olarak halihazırda 159’dan fazla yabancı katılımcının bulunduğunu söylüyor. BRICS ittifakı için Batı ödeme sistemine meydan okumanın bir yolunu bulmak, altyapısının önemli bir yönü olurken, Rusya’nın Finansal Mesajları İletme Sistemi’nin (SPFS) iyi bir alternatif olabileceği düşünülüyor.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, BRICS’in dolardan arındırma planlarını 2023’ün büyük bölümünde artırmaya çalıştığını açıkladı. Hem Rusya hem de yeni davet edilen ülke İran, Batı’nın yaptırımlarıyla karşı karşıya kaldı. Üstelik diğer ülkeler de kendilerine karşı benzer eylemlerde bulunulmasından korkuyor. Bu nedenle blok, doların genel küresel durumuyla mücadele etmeye çalışıyor.

SWIFT Sistemine Alternatif Olacak:

Bu çabaların ortasında ittifak, Batı SWIFT’ine bir alternatif oluşturmaya çalışıyor. 20 ülke, ABD dolarından kurtulmak için Rus ödeme sistemine katıldı. Bu, BRICS’in yükselişinin devam ettiğini gösteriyor.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, diğer BRICS ülkeleriyle gelişme ve ilerleme hakkında konuştu. Nabiullina, “Rusya’da SWIFT’e alternatif olan bir Finansal Mesaj Aktarma Sistemi (SPFS) bulunmaktadır. Benzer altyapılar diğer bazı ülkelerde de mevcut. Bu tür platformların etkileşimi konusunda görüşmeler yapıyoruz ancak burada ortaklarımızın ilgisi ve teknik hazırlığı önemli.” dedi.

Bu gelişmenin ABD doları üzerinde büyük bir etkisi olması bekleniyor. Doların küresel rezerv para birimi olarak konumu zayıflıyor ve diğer para birimleri daha fazla önem kazanıyor.

Bu gelişmenin bazı önemli sonuçları şunlardır:

ABD dolarının küresel rezerv para birimi olarak konumu zayıflıyor.

BRICS ülkeleri arasında ekonomik iş birliği artıyor.

Rusya’nın uluslararası ödeme sistemlerindeki rolü güçleniyor.

Batı’nın yaptırımlarının etkisi azalıyor.

Bu gelişmenin dünya ekonomisi üzerinde uzun vadeli etkileri henüz belli değil. Ancak, doların hakimiyetinin sona ermesi ve çok kutuplu bir dünya ekonomisine geçiş anlamına gelebileceği düşünülüyor.

Ek Bilgiler:

BRICS ülkeleri Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dır.

SWIFT, dünya çapında finansal işlemler için kullanılan bir mesajlaşma sistemidir.

SPFS, Rusya’nın SWIFT’e alternatif olarak geliştirdiği bir mesajlaşma sistemidir.

BRICS ülkeleri, dolardan arındırma planlarının bir parçası olarak altın ticaretini de artırmayı planlıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu