AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

ABD Hazine Bakanı Yellen: Enflasyon kabul edilemez derecede yüksek

Paylaş:

ABD Hazine Bakanı Yellen: Enflasyon kabul edilemez derecede yüksek

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bugün yaptığı açıklamada ülkesindeki enflasyonun kabul edilemez derecede yüksek olduğunu ve enflasyonu düşürmenin ABD Başkanı Joe Biden’ın yönetiminin birincil önceliği olduğunu söyledi.

Bloomberg’in haberine göre Yellen, Endonezya’ya bağlı Bali Adası’nda 15-16 Temmuz’da düzenlenecek ve G20 ülkelerinin maliye bakanlarıyla merkez bankası başkanlarının katılacağı toplantı öncesinde açıklamalarda bulundu.

‘ENERJİ HARCAMALARI ENFLASYONU TETİKLEDİ’

ABD Hazine Bakanı, ülkesinde enflasyonun yükselmesinin neredeyse yarısının enerji harcamalarındaki artıştan kaynaklandığını belirtti.

Yellen gazetecilere verdiği demeçte tüketici enflasyonunun kabul edilemez derecede yüksek olduğunu ve Biden yönetiminin ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu düşürme çabalarını desteklediğini dile getirdi.

ABD’DE ENFLASYON BEKLENTİLERİ AŞTI

Çarşamba açıklanan verilere göre ABD’de tüketici fiyat endeksi (TÜFE) haziranda yüzde 9,1’le artışını sürdürdü. Ekonomistlerin beklentisi yüzde 8,8 düzeyindeydi.

Ülkede mayıs ayı enflasyonu yüzde 8,6 olarak gerçekleşmişti. Tüketici fiyatları haziranda bir önceki aya göre yüzde 1,3 ile beklentilerin üzerinde arttı.

‘G20’DE RUSYA’YA YER YOK’

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle yükselen enerji fiyatlarının dünya genelinde olumsuz etkiler yarattığını söyleyen Yellen, G20 toplantılarında Rusya’nın yerinin olmadığını savundu.

Rusya’nın uluslararası normları ve yasaları destekleyecek adımlar atmadığını belirten ABD Hazine Bakanı, “Putin rejiminin temsilcilerinin bu forumda yeri yok” ifadelerini kullandı.

‘ÇİN’E BASKI YAPILMALI’

Yellen, Rusya petrolüne tavan fiyat uygulanmasına ilişkin Batı ülkelerinin sunduğu tasarıya dair de konuştu.

Rusya’ya en yakın ülkeler olan Hindistan ve Çin’in de tasarıdan fayda görmesini umduğunu dile getiren Yellen tavan fiyat uygulanmamasının Moskova için de daha kötü olduğunu belirtti. Amerikalı bakan bu tasarıya ilişkin bir kararın henüz verilmediğini de ekledi.

Yellen, Sri Lanka gibi düşük gelirli ülkelerin borçlarının yapılandırılması gibi borç sorunları konusunda G20 liderlerinin Çin’e daha fazla baskı yapması gerektiğini savundu.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu