Dünya

ABD Savunma Bakanı Austin: Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceğiz

Paylaş:

ABD Savunma Bakanı Austin, Ukrayna Savunma Temas Küme Toplantısı sonrası, ABD Genelkurmay Lideri Orgeneral Mark Milley ile Almanya’da düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Ukrayna Savunma Temas Grubu’nda son derece başarılı bir toplantı yapıldığını aktaran Austin, “Bu bizim 15. toplantımız ve her vakit burada temsil edilen yaklaşık 50 ülkenin Ukrayna’nın kendisini savunmasına yardım etme konusundaki kararlılığı beni şaşırtıyor.” sözlerini kullandı.

Austin, toplantıya birinci defa Ukrayna Savunma Bakanı’nın da katıldığını, Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy’i 21 Eylül’de Pentagon’da ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Zorlu bir gayrette istikrarlı bir ilerleme kaydettiği için Ukrayna güçlerini takdir eden Austin, “Ukrayna’nın yiğit savaşçılarına yakın periyot desteğimize ağır bir formda odaklanıyoruz. Ukrayna önderleriyle çalışarak uzun vadeli savunma ve caydırıcılığını planlıyoruz. ABD, müttefiklerimiz ve ortaklarımızla birlikte, dünyanın dört bir yanından özgür ve hâkim Ukrayna’yı desteklemeye devam edecek. Şu ana kadar ABD ve Ukrayna’nın global ortakları, 76 milyar dolardan fazla direkt güvenlik yardımı sağladı.” diye konuştu.

Austin, yardımların tesirli biçimde kullanılması ve korunmasını sağlamak için Ukrayna ile yakın işbirliği içinde çalışılmaya devam edileceğini kaydetti.

Ukrayna’ya yapılan askeri teçhizat yardımlarına değinen Austin, mevcut hava savunma kabiliyetlerinin Ukrayna’daki sivilleri koruduğuna işaret etti.

Austin, geçmişte Rusya’nın Ukrayna’nın güç altyapısına yönelik taarruzlar düzenlediğini, Ukrayna’nın “kahramanca” altyapısını koruduğunu ve global tahıl ihracatını sürdürdüğünü vurguladı.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Ukrayna’ya yönelik hücum başlattığını belirten Austin, Kremlin’in kendi vatandaşlarının binlercesini vefata gönderdiğini lisana getirdi.

Austin, Putin’in vakit kazanmaya çalıştığını lakin yanıldığını ve vaktin onun tarafında olmadığını lisana getirerek, “Dünya, zorbaların ve despotların emperyal hırslarının Birleşmiş Milletler (BM) üyesi devletlerin egemenlik haklarından daha ağır basması gerektiği fikrini asla kabul etmeyecek.” dedi.

UKRAYNA’YA F-16 UÇAKLARI BAĞIŞLANABİLİR

Austin, G7 ülkelerinin ortak bildirisinde “Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik yasa dışı ve sebepsiz işgalini” kınadıklarını hatırlatarak, önderlerin Ukrayna’nın geleceğini teminat altına almak için ikili güvenlik mutabakatlarına bağlı kalacaklarını tabir etti.

Hazirandaki G7 doruğundan bu yana 22’nin üzerinde ülkenin bu bildiriyi imzaladığını belirten Austin, bu ülkelerin Ukrayna’ya takviyelerini artırmak için çalışmalarını sürdüğünü söyledi

Austin, “M1” tanklarının yakında Ukrayna’ya getirileceğini, bu tankların halihazırda savaş meydanında olan “Leopard” tanklarına dayanak olacağını kaydetti.

Ukraynalı pilotlar için ortak F-16 eğitimlerinin başlayacağını bildiren Austin, bu eğitimlerin ABD’nin Ukrayna’nın öz savunma hakkına bağlılığını gösterdiğini lisana getirdi.

Austin, Hollanda, Danimarka ve Norveç’in Ukrayna’ya F-16 uçakları bağışlama niyetinde olduklarına dikkati çekerek, Danimarka’nın 833 milyon dolarlık askeri yardım hazırladığını hatırlattı.

İsveç’in geçen ay 300 milyon dolardan fazla pahası olan askeri yardım paketi açıkladığını anımsatan Austin, Almanya’nın da mühimmat ve mayın temizleme ekipmanı içeren 420 milyon dolar pahasında askeri yardım paketini duyurduğu bilgisini verdi.

Austin, Ukrayna’nın kışa hazır olması için mevkidaşlarını verilebilecek her türlü dayanağı sağlamaya davet etti.

Bu takviyelerin Ukrayna’nın gelecekte muteber bir güç olmasına yardımcı olacağı değerlendirmesinde bulunan Austin, şunları kaydetti:

“Bu yalnızca savaştaki bir demokrasinin varlığını sürdürme uğraşı değil, birebir vakitte otokratların güç kullanarak hudutları yine çizemediği bir dünya için bizim gayretimiz. Bu, yeni bir karmaşa ve istibdat devrinden kaçınmanın gayreti. Bu, kuralların savunulduğu, hakların korunduğu, saldırganlığın cezalandırıldığı bir dünya için gayrettir.”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Austin, Ukrayna’ya yardımlar konusunda hem Cumhuriyetçi Parti hem de Demokrat Parti’nin takviyesinin sürdüğünü ve bundan memnuniyet duyulduğunu, takviyelerin sürmesi için çalışmaya devam edeceklerini lisana getirdi.

Avrupa’nın Ukrayna’ya askeri ve mali dayanaklar konusunda ABD’nin önüne geçtiği konusunda değerlendirmesi istenen Austin, hiçbir ülke yahut tertiple yarışmadıklarını ve bunun milletlerarası bir efor olduğunu kelamlarına ekledi. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu