Bilim - Teknoloji

ABD’de Twitch’e kumar yayını yasağı

Paylaş:

Twitch, önümüzdeki aydan itibaren ABD’de veya “yeterli tüketici koruması sağlayan diğer yargı bölgelerinde” lisanslı olmayan belirli kumar sitelerinin yayınını yasaklayacağını açıkladı.

Amazon’un sahibi olduğu ve oyun oynayanlar arasında popüler olan canlı yayın platformunun bu hamlesi, Verge’ün haberine göre “ItsSliker” adlı bir yayıncının “kumar bağımlılığını” desteklemek için diğer Twitch yayıncılarını yüz binlerce dolar dolandırdığına yönelik haberlerin ardından geldi.

Twitch dün attığı bir tweet ile 18 Ekim’den itibaren zar oyunları, slot ve rulet sunan canlı yayın sitelerini yasaklayacağını duyurmasının ardından yasaklanacak dört sitenin “Stake, Rollbit, Duelbits ve Roobet” olduğunu söyledi ve, “İleride başka siteler de bu listeye dahil edilebilir” dedi.

Öte yandan Twitch, ABD’de poker, fantezi sporları ve spor bahislerine “odaklanan” sitelerin yayınına izin vermeye devam edeceğini söyledi.

Kumara özendirmek yasak

Yayın platformu, “Twitch’teki kumar içeriği toplulukta büyük bir tartışma konusu oldu ve bu alandaki son politika güncellememizden bu yana aktif olarak incelediğimiz bir konu,. Slot, rulet veya zar oyunları içeren tüm sitelerin bağlantılarını veya yönlendirme kodlarını paylaşmayı yasaklarken, bazı kişilerin bu kuralları aştığını ve topluluğumuzu potansiyel zarara uğrattığını gördük” açıklamasını yaptı.

Twitch mevcut Topluluk Kuralları uyarınca, yayıncıların izleyicileri slot, rulet veya zar oyunları içeren sitelere yönlendirmelerini veya bu tür sitelere bağlı kuruluş bağlantıları veya yönlendirme kodları paylaşmalarını yasaklıyor.

halktv.com.tr // Dış Haberler

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu