AktüelDünyaGüncel

ABD’de yaşayan Türkler örgütlendi,FETÖ’cü Enes Kanter’in basketbol semineri iptal oldu

Paylaş:

ABD’de yaşayan Türkler, New York eyaletindeki Islamic Center of Long Island’da (ICLI) FETÖ’cü Enes Kanter’in basketbol semineri düzenleyeceğini öğrenince harekete geçti. FETÖ’cü Kanter’in camiye geleceği haberini alan Türkler örgütlenerek, programı iptal ettirdi.

Kulis var sitesinden Yusuf Erdoğan Er’in haberine göre; Amerika Giresunlular Derneği New York Başkanı Savaş Şahin, Forum USA Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, FETÖ’cü Kanter’in camiye geleceği haberini ilk alan isimlerden olduğunu belirterek, Türk Sivil Toplum Örgütleri ile ABD’de yaşayan Türklerin örgütlenerek yaptıkları yoğun baskılar sonucu programı iptal ettirdiklerini söyledi.

Tanıdıkları herkese ICLI’nin iletişim bilgilerini yaydıklarını belirten Şahin, herkese basketbol semineri düzenleyecek olan FETÖ’cü Kanter’in ülkesine ihanet eden bir terörist olduğunu ve Türkiye’de kırmızı bültenle arandığını ilettiklerini söyledi. Şahin, cami yetkililerinin önce direndiklerini, konuşmayı iptal edip 2 saatlik bir kurs verileceğini söylediklerini, sonra ardı arkası kesilmeyen telefonlar ve mailler sebebiyle paniğe kapılarak programı iptal ettiklerini anlattı.

Kanter’in FETÖ’nün ABD’de merkez eyaleti konumunda bulunan Teksas’ta da Kanter’in programı iptal edilmişti. Arapların camii MAS Katy Center’da düzenlenecek olan basketbol seminerine FETÖ’cü Kanter’in katılacağı öğrenilmiş, bölgede yaşan Türklerin baskıları sonucu seminere FETÖ’cü Kanter yerine Amerikalı eski basketbolcu Mahmoud Abdul-Rauf davet edilmişti.

Propaganda çalışmalarına fırsat bulamayan FETÖ’cü Kanter, söz konusu karara tepki göstermiş ve seminerinin sözde hayır amacıyla yapıldığı yalanını söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen skandal bir videoda, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in içtiği çayın artığını FETÖ firarisi Enes Kanter’e verilmesini istemişti. Hemen ardından firari Kanter’den örgütün iğrenç ve sapkın zihniyetini ortaya koyan bir adım geldi. FETÖ elebaşının manevi oğlu Kanter, Gülen’in videosunu alıntılayarak gönderdiği artıklara teşekkür etmişti.

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu