Dünya

ABD’den Erdoğan’ın İsveç çıkışına jet karşılık: Hazırlar

Paylaş:

İsveç ve Danimarka vatandaşlığı bulunan ve Moskova’ya yakın bir figür olarak bilinen Rasmus Paludan’ın hafta sonu Türkiye’nin İsveç Büyükelçiliği yakınlarında Kuran yakma provokasyonu sonrasında yansılar giderek artıyor…

Paludan’ın yetkililere evvelden haber vererek göz nazaran göre Kuran yaktığı berbat hareket sonrasında dün Cumhurbaşkanı Erdoğan kimi açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, “İsveç idaresi, hak ve özgürlüklere bu kadar saygılıysanız, evvel Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Müslümanların dini inancına hürmet göstereceksiniz. Bu saygıyı göstermiyorsanız kusura bakmayın bizden de NATO konusunda rastgele bir takviye göremeyeceksiniz” demişti.

Paludan, nahoş hareketinden sonra, “Korkuyorum. Hiç beklediğim üzere olmadı” demişti.

Erdoğan, “Ülkemizin büyükelçiliği önünde bu türlü bir kepazeliğin yaşanmasına sebebiyet verenlerin NATO’ya üyelik müracaatları konusunda artık bizden rastgele bir hayırhahlık bekleyemeyecekleri açıktır… Yok bu türlü bir şey, bu türlü bir dayanağı bizden beklemeyin” yorumunu yapmıştı.

“HER İKİ ÜLKE DE NATO’YA HAZIR ÇÜNKÜ…”

Erdoğan’ın bu açıklamasından birkaç saat sonra ABD’den jet bir karşılık geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın basın toplantısında bakanlık sözcüsü Ned Price basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Price Türkiye ile İsveç ortasında yaşanan tansiyon ile ilgili sorulara cevap verdi. Price, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üye olmaya hazır olduğunu söylerken, “Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği konusundaki konumumuzu biliyorsunuz. İdaremizden ve Kongre üyelerinden bunu duydunuz. Biz onların NATO üyeliklerini destekliyoruz. Finlandiya ve İsveç NATO’ya katılmaya hazır. Hazırlar zira askeri yeterlilikleri var ve iki ülkeyle de güvenlik iş birliğimiz uzun yıllara dayanıyor. Birlikte tatbikat yaptık, iş birliği yaptık ve bilgi paylaştık. Ayrıyeten bu ülkeler NATO’ya katılmaya hazırlar zira gelişmiş demokrasileri var” dedi.

“NATO’YU ZAYIFLATMAK İSTİYOR”

Kuran yakma aksiyonunu ise tasvip etmediklerinin altını çizen Price, “Yasal olmasına karşın uygun değil. Yasal olan dehşetli olabilir. Bence İsveç bu olayda bu kategoriye düşüyor” tabirini kullandı.

Kuran yakma olayından kısa bir müddet evvel İsveç’in başşehri Stockholm’de berbat bir aksiyon daha gerçekleşmişti.

Price, Kuran yakma hareketini gerçekleştiren Paludan’ın ise provokatör olduğunu söyledi. Price, “Bu olayın ardındaki şahısların NATO’yu zayıflatmak ve Avrupalı müttefiklerimiz ve partnerleri ortasında taammüden sorun çıkarmak istediğini düşünüyoruz. Biz Finlandiya ve İsveç’in NATO müttefiki olmaya hazır olduğunu hissediyoruz” dedi.

Bir muhabirin, “Erdoğan’ın kelamlarının bu iki ülkenin üyeliğine kapıların kesin olarak kapandığı manasına gelip gelmediği” konusundaki sorusu üzerine ise Price evvel net bir yanıt vermek istemedi. Ancak daha sonra ise, “Bizim değerlendirmemize nazaran Finlandiya ve İsveç NATO’ya katılmaya hazır. Biz bunu kamuoyunda açıkça söyledik ve bunu özel görüşmelerde de açıkça söyledik. Kongremiz bu mevzuyu net bir formda ortaya koydu” yorumunu yaptı. Price, “Nihayetinde Finlandiya ve İsveç, bu karara ve mutabakata Türkiye ile birlikte varmalılar” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu