Dünya

ABD’den Refah’a taarruz hazırlığındaki İsrail’e üstü kapalı dayanak

Paylaş:

ABD idaresi, Refah’a saldırmaya hazırlanan İsrail ordusunu “sivillere ziyan vermeden operasyon düzenleyecek şekilde” planlama yapması konusunda uyarırken Hamas üyelerinin Refah’a hakikat kaydığını ve İsrail’in burada “meşru hedeflerinin” olduğunu bildirdi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Kurulu Stratejik Bağlantı Koordinatörü John Kirby, günlük basın brifinginde Gazze’deki ve İsrail’in saldırmaya hazırlandığı Refah kentindeki son durumu kıymetlendirdi.

Gazze’de ve Refah’ta sivil kayıpları konusunda telaş duyduklarını ve bu kaygıyı İsrailli yetkililerle tüm görüşmelerinde lisana getirdiklerini belirten Kirby, İsrail hükümetinin ve ordusunun sivil kayıpları konusunda çok daha hassas olması gerektiğini söz etti.

“TEK BİR SİVİL MEVTİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ”

ABD’nin sivil kayıplar konusundaki davetlerinin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu idaresi nezdinde gerçek algılanıp algılanmadığına ait sorulara karşılık vermekte zorlanan Kirby, bu tasalarını lisana getirmeye devam edeceklerini söyledi ve “İsrailli ya da Filistinli tek bir sivilin bile vefatını görmek istemiyoruz” halinde konuştu.

REFAH YORUMU: HAMAS, REFAHA YANLIŞSIZ İLERLEMEYE ÇALIŞIYOR

Hamas üyelerinin kuzeyden güneye Han Yunus’a, akabinde da Refah’a gerçek kaymaya başladığını söyleyen Kirby, “Hamas’ın varlığı Gazze halkını tehlikeye atıyor, artık onlar aşağıda güneyde Refah’ta yerleşmeye yahut oraya hakikat ilerlemeye çalışıyor. Böylelikle İsrail’in Refah’ta peşinden gitmek isteyeceği legal askeri gayeler olacaktır.” yorumunu yaptı.

Kirby’nin bu kelamları, “ABD’nin İsrail’in Refah’taki mümkün hücumlarını dolaylı olarak şimdiden kabul ettiği” halinde yorumlandı.

“ONLARIN PLANI OLMASINI UMUYORUZ”

ABD olarak İsrail’in “sivilleri koruyacak bir planlama olmaksızın Refah’a operasyon yapmasını istemediklerini” belirten Kirby, 1 milyonun üzerindeki sivilin bu dar bölgeden tahliye edilebilmesinin mümkün olup olmadığına ait soruları ise “İsrail’in sorumluluğu var ancak onlar ismine konuşamam, onların bu planı yapmasını umuyor ve bekliyoruz” formunda yanıtladı.

“İNSANİ ARA” VURGUSU

ABD’li sözcü, ayrıyeten Netanyahu hükümetinin kısa müddette taarruzlarına son vereceğini düşünmediklerini belirtti.

Kirby, “Hamas, tüm erkek ve bayan esirleri bırakana kadar bu krize kalıcı bir son olamaz. Bunun için de uzatılmış insani ortaların olması temeldir, bu ortada Gazze halkının gereksinim duyduğu yardımlar da ulaştırılabilir.” değerlendirmesini yaptı.

ABD’nin Gazze’de hala ateşkes daveti yapıp yapmayacağına ait ısrarlı sorulara karşılık veren Kirby, ateşkes değil uzatılmış insani ortaları desteklediklerini vurguladı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu