GüncelGündem

ABD’li komedyen Zahr, Biden’ı “Filistin’deki soykırıma destek vermek”le suçladı

Paylaş:

DEARBORN (AA) – Detroit Üniversitesinde misafir öğretim üyesi, yazar, aktivist ve komedyen olan Zahr, AA muhabirine verdiği röportajda, Biden’ın “başı kesilen bebekleri gördüm” diyerek kendilerine yalan söylediğini, Gazze’deki kayıplarla ilgili sayılara inanmadığını belirttiğini hatırlattı.

Ürdün’de Filistinli anne babadan doğan ve 3 yaşındayken ailesi ABD’ye göç eden Zahr, “Biden, çok sayıda Filistinlinin ölmesine neden olan insanlıktan çıkarma ortamına katkı sağladı. Chicago’da 6 yaşında bir çocuk 26 kez bıçaklandı.” dedi.

Zahr, Michigan eyaletinde salı günü yapılan ön seçimlerde, Demokratların “kararsız” seçeneği için oy vermeye çağrıldığı “Listen to Michigan” kampanyasının “haklı öfkeyi” oya dönüştürdüğünü ifade etti.

Biden’ın kampanya ekibinden ve yönetiminden aldıkları cevabın utanç verici olduğunu kaydeden Zahr, “Soykırımı başından bu yana desteklediler.” ifadelerini kullandı.

Zahr, insanlardan, Biden haricinde herhangi birine oy vermelerini istediklerini, bir seçeneğin de “kararsız” olduğunu söyledi.

“Bu kasım ayında (Donald) Trump’ın başkan olması, gelmesi demek de olsa, bizim problemimiz değil.” diyen Zahr, kararsız oy kampanyasındaki dayanışmayı ve ülke genelinde farklı gruplar arasında gelişen koalisyonu gördüğünü ifade etti.

Amer Zahr, Filistinlilerin sürekli olarak üzüntü, kızgınlık, öfke, depresyon, hüsran dahil her tür duygu durumunu yaşadığını belirterek, artık kendilerinin de tüm bunları hissettiğini vurguladı.

Ailelerinin toplu mezarlara gömüldüğünü, çocuklarının parçalara ayrıldığını gördüklerini aktaran Zahr, “Asla şaşırmıyoruz, İsrail’in bize karşı işlediği şiddet suçları ve Amerika’nın onu ne kadar desteklediği bizi asla şaşırtmıyor.” diye konuştu.

Zahr, ABD’deki Arap ve Müslüman karşıtlığının daha da kötüleşemeyeceğini yorumunu yaparak, şunları kaydetti:

“Biden’ın kullandığı kelimeler nedeniyle, 6 yaşında bir çocuğun 26 kez bıçaklandığını gördük. 3 genç adamın, kefiye giydikleri ve Arapça konuştukları için Vermont’ta vurulduğunu gördük. Şubat ayında, Texas’ta düzenlenen bir gösteriden sonra Zekeriya adlı bir gencin vurulduğunu gördük. Bundan daha kötüsü nasıl olur? Ve Gazze’de ailemizden 30 bin kişi ceset torbalarında duruyor.”

Bu arada, Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), 7 Ekim 2023’ten bu yana Müslümanlara karşı işlenen ayrımcılık ve nefret suçlarında yüzde 180 artış kaydedildiğini bildirdi.

“Listen to Michigan”

Michigan eyaletindeki ön seçimlerde kararsız oylar, “Listen to Michigan” kampanyasının hedeflediği 10 bin oyu 10’a katlayarak, kullanılan oyların yüzde 13’ünü oluşturdu.

Eyalette, 2020’deki Demokrat Parti ön seçimlerinde yaklaşık 20 bin kararsız oy kullanılmıştı.

Bir grup Arap ile Müslüman Amerikalı ve çok sayıda ilerici Demokrat, kampanyalarında Michigan seçmenlerini, Biden yönetiminin Gazze politikasını protesto etmek, İsrail’in kuşattığı Filistin’e yönelik ölümcül saldırılarına kalıcı olarak son vermesini ve ABD’nin Tel Aviv’e koşulsuz askeri desteğini sonlandırmasını talep etmek amacıyla “kararsız” seçeneğinden yana oy kullanmaya çağırmıştı.

İsrail’in Gazze’yi işgalinde 7 Ekim sonrası

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim 2023’te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim’deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 230’u çocuk, 8 bin 860’ı kadın olmak üzere 30 bin 410 Filistinli öldürüldü, 71 bin 700 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Muhabir: Ayşe Doğru,Rabia İclal Turan

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu