ABD’nin Ankara Büyükelçiliği güvenlik tehdidi gerekçesiyle kapatıldı

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin güvenlik tehdidi gerekçesiyle yarın kapalı olacağı duyuruldu.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, güvenlik tehdidi nedeniyle Büyükelçiliğin yarın (5 Mart) kapalı olacağı ABD vatandaşlarına duyuruldu. Güvenlik tehdidinin geçmesinin ardından Büyükelçiliğin yeniden hizmet vereceği belirtildi.

Uyarılar arasında, “popüler turistik alanları, alışveriş merkezlerini, alışveriş bölgelerini ve spor-eğlence merkezlerini ziyaret etmeyi tercih ederseniz, kişise güvenlik durumunuzu ve duyarlılığınızı artırın” ifadesi yer aldı.

“Güvenliğinize ilişkin aile ve arkadaşlarınızı bilgilendirin”, “gelişmeler için yerel medyayı izleyin” ve “dikkat çekmemeye çalışın” uyarıları da yapıldı.

ABD Büyükelçiliğinin açıklama yapmasının ardından bir açıklama da Ankara Valiliği’nden geldi. Valilik saldırı istihbaratını doğrulayarak güvenlik önlemlerinin arttırıldığını duyurdu.

Ankara Valiliği’nin yaptığı açıklama şöyle;

“İstihbarat birimlerimize, ABD kaynaklarından gelen, ABD Büyükelçiliği ve vatandaşlarının kaldığı yerlere yönelik terör eylemi yapılabileceğine ilişkin istihbari bilgiler üzerine, Güvenlik önlemleri gözden geçirilmiş ve ilave tedbirler alınmıştır.”

Jurnalci.com