Bilim - Teknoloji

ABD’nin Çin yasağı Apple’a yaramadı: Bir parça daha Samsung’dan

Paylaş:

Teknoloji şirketleri geliştirdikleri her ürünün parçasını kendi üretmiyor. Apple’ın da bu noktada farklı şirketlerden aldığı destek var. Samsung’dan önceki iPhone modelleri için bazı ihtiyaçlarını karşılayan Apple, ABD’nin Çin yasağı sebebiyle bir parçasını daha Güney Kore merkezli şirketten karşılayacağı iddia edildi. Söylenene göre Samsung, Apple’ın ana depolama alanı tedarikçisi olabilir. 

ABD’NİN ÇİN YASAĞI APPLE’I DA VURDU

Birkaç yıl önce ABD ve Çin arasında başlayan süreç iki ülkenin şirketleri arasındaki ortaklıkları da etkiliyor. Haliyle önemli tedarikçilerinin Çin’de bulunduğu Amerikan şirketi Apple’ın bu yasaktan en çok etkilenen şirketlerden biri olduğu aktarıldı. Bir süre önce ortaya çıktığı kadarıyla Apple özellikle iPhone üretiminde bazı sorunlar yaşıyor. 

Apple, ABD’nin ticari kuralları nedeniyle Çin’deki en büyük tedarikçilerinden birinden vazgeçmek zorunda kalabilir. iPhone üretimi yapmak için Samsung’un kapısını çalacağı söylenen Apple’ın, depolama alanı tedariğinde yardım isteyeceği iddia edildi. Bunun sebebi ise şirketin en büyük depolama alanı tedarikçileri arasında yer alan Çin merkezli Yangtze Memory Technologies şirketinin lisans verilmeyen şirketler arasında yer alması etkili oldu. 

Bildiğiniz üzere ABD lisans verilmeyen şirketlerle ABD’li şirketlerin ticaret yapmasını engelleyen bir düzenleme getirdi. Bu düzenleme sonrası da en çok Çin ile ortaklık kuran ya da tedarik zincirinin bir halkası olan şirketler etkilendi. Apple da bunlardan biri oldu. Aktarılan verilere göre Çin’de satılacak iPhone’ların yüzde 40’ı söz konusu lisansı alamayan Çin merkezli şirketin ürettiği parçaları kullanacaktı. 

MacRumors tarafından aktarıldığı kadarıyla bu Apple için son seçenek değil. Çünkü Yangtze Memory Technologies şirketinin 60 günü var. Eğer bu süre zarfında gerekli belgeleri sağlarsa ticari yasağının kalkması bekleniyor. 

Öte yandan bu seçenek dışında Apple’ın Samsung’dan eksik parçasını tedarik etmesi şaşırtıcı olmayacak. Apple ve Samsung arasında daha önce OLED ekran panelleri, depolama birimleri ve RAM gibi farklı alanlarda tedarikler sağlandı. Yani Samsung daha önce de (günümüzde de farklı alanlarda) Apple’ın iPhone’ları için parça üretimi gerçekleştirdi. Hatta Samsung, depolama alanı biriminin yüzde 40 gibi bir bölümünü iPhone’lar için ayırıyor. 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu