GüncelGündem

ABD’nin Pençe-Kılıç harekatıyla ilgili açıklamalarına Kalın’dan karşılık

Paylaş:

Çırağın Sarayı’nda kalem şenliği PenFest’e katılan Kalın burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul’da bu türlü bir şenliğin yapılmasının gurur verici olduğunu belirten Kalın, burada kalemin yalnızca bir araç değil tıpkı vakitte bir sanat olduğuna dair örneklerin sergilendiğini belirtti.

Türkiye, Finlandiya ve İsveç’in NATO tepesi marjında imzaladıkları Üçlü Mutabakat uyarınca tesis edilen Ortak Düzeneğin 25 Kasım’da Stokholm’deki ikinci toplantısında hangi hususların değerlendirildiğine ait soruyu yanıtlayan Kalın, birinci gayelerinin mutabakat muhtırasında yer alan ana hususları hayata geçirmek olduğunu söyledi.

“SOMUT ADIMLARIN ATILMASI NATO SÜRECİNİ HIZLANDIRACAKTIR”

Mutabakat muhtırası çerçevesinde hangi adımların atılacağının, ikili seviyede ve üçlü seviyede toplantıda değerlendirildiğini belirten Kalın, şunları söyledi:

“Bazı olumlu gelişmeler var. Bilhassa İsveç Başbakanı, ülkemize yaptığı ziyarette ve Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığı görüşmede lisana getirdi. Bu taahhütleri yerine getireceklerine dair kelamları ve bu çerçevede atılan kimi adımlar umut verici. Çabucak yakın vadede daha geçtiğimiz hafta İsveç Dışişleri Bakanı’nın yalnızca PKK’ya karşı değil PYD, YPG ve gibisi yapılanmalara karşıda İsveç hükümetinin ortalarına bir ara koyduğunu söz etmeleri son derece değerli. Ayrıyeten FETÖ yapılanmasına karşı da adımların atılması bizim beklentilerimiz ortasında.”

İSVEÇ DEĞERLENDİRMESİ

Kalın, İsveç’te anayasa değişikliğinin yapıldığını, terörle gayret yasasının tekrar yazılması ve 1 Ocak prestijiyle da yürürlüğe girmesinin kelam konusu olduğunu lisana getirerek, şunları söyledi;

*Türkiye’ye karşı terör kabahatleri işleyen şahısların, örgütlerin ve gibisi yapıların bu ülkelerde artık faaliyet göstermemesi istikametinde de bir irade oluşuyor.

*Bunun somut adımlarla devam ettirilmesi, takip edilmesi, hayata geçirilmesi elbette NATO sürecini de hızlandıracaktır. Bu çerçevede olumlu adımlar atılmakla birlikte, dediğim üzere şimdi yapılması gereken şeyler var.

*Ama hakikat bir istikamette ilerlediğimizi, Finlandiya ve İsveç hükümetlerinin bu mevzuda bir gayret ve uğraşın içerisinde olduğunu ve bu tarafta atılacak adımları da devam ettirmek için ilgili ünitelerimizin yakın temas halinde olacağını söyleyebilirim.

“İZİN ALMAMIZ KELAM KONUSU DEĞİL”

Türkiye’nin hudut ötesine yaptığı operasyonlara ait ABD’nin açıklamaları hatırlatılan Kalın, şöyle devam etti:

*Şimdi o açıklamada alışılmış iki istikamet vardı. Birisi Türkiye’nin güvenlik tasalarını elbette anlıyoruz, anlayışla karşılıyoruz ve Türkiye kendini savunmak için de legal müdafaa hakkına sahiptir. İkincisi de ikinci tarafı da işte orada operasyonların işte devam etmesiyle ilgili birtakım kendilerince telaşlarını lisana getiriyorlar.

*Açıkçası bizim güvenliğimizi sağlamak noktasında hiçbir ülkeden müsaade almamız icazet almamız kelam konusu değil, biz bunu müttefiklerimizle konuşuruz.

*Bir NATO müttefiki olarak da NATO üyesi olan bir ülkeye yönelik bir tehdit, taarruz, terör aksiyonu gerçekleştiği vakit NATO müttefiki olan bütün ülkelerin bu bahiste ortak adım atmasını bekleriz. Ancak bu adımlar atılmazsa Türkiye, Cumhurbaşkanımızın kendi sözüyle, kendi göbeğini kendisi keser.

Türkiye’nin üç terör örgütü, PKK, IŞİD ve FETÖ’ye karşı gayret eden tek NATO üyesi olduğunu söyleyen Kalın, bu gayret geri adım atılmayacağını, Suriye ve Irak hududunda Birleşmiş Milletler Mutabakatının 51. unsurunun sağladığı imkan ve yetkiler çerçevesinde adımları atmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kalın, Türkiye’nin kimsenin toprağında gözünün olmadığını belirterek, terörle çaba ederek o ülkelere yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

“TEHDİTLERİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Amaçlarının ülkenin her manada güvenliğini sağlamak olduğunu belirten Kalın, “Zaten çağdaş terörle uğraş konsepti, terör tehdidini sonda değil, yerinde ele alıp bertaraf etmeyi amaçlamaktadır. Bunu öteki ülkeler de yapıyor. Öteki ülkeler yaptığı vakit binlerce kilometre ötede kendisine yönelik bir tehdit kelam konusu olduğunda hiç tereddüt etmeden, adım atan ülkelerin Türkiye’nin çabucak hududunda, yanı başında meydana gelen terör tehditlerine ve taarruzlarına karşı aksiyon almasını eleştirmeleri elbette tutarsızlıktır. Lakin dediğim üzere bunların bizim için bir bağlayıcılığı, bir geçerliliği kelam konusu değil. Biz kendi ülkemizin güvenliği için kararlı, dengeli ve uzun vadeli adımlar atmak suretiyle bu tehditleri ortadan kaldırmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu