GüncelGündem

Adalet Bakanı Tunç: Vesayetçi, darbeci anlayış özellikle darbe suçu en adi suçtur

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – İSTANBUL (AA) – Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde düzenlenen “28 Şubat: Postmodern Darbe” konulu programa katıldı.

28 Şubat mağduru binlerce insan olduğunu, 6 milyon insanın fişlendiğini, yüz binlerce insanın memuriyetinden olduğunu vurgulayan Tunç, 28 Şubat mağdurlarının haklarının savunulması noktasında gerekli düzenlemelerin yapıldığını söyledi.

Tunç, memuriyetlere geri dönüşlerin sağlandığını, tüm o mağduriyet ve haksızlıkların ortadan kaldırılmaya çalışıldığını, tüm bunların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığıyla yapıldığını dile getirdi.

Bakan Tunç, 28 Şubat mağdurlarının yaralarının sarılmasıyla ilgili çok önemli mesafeler alındığının altını çizerek, şöyle konuştu:

“Bundan sonra bu problemlerle çocuklarımız, gençlerimiz karşılaşmasın diye neler yapılmalıdır? İşte anayasamızdaki o vesayetçi ruhu ortadan kaldıran düzenlemeler, yeni anayasada kalıcı hale getirilmelidir. Yeni demokratik bir anayasa ile Türkiye Yüzyılı’nın inşasına devam edilmelidir. Bundan sonra bunun üzerine konularak hep insanımızı güçlendirmek için çalışmamız lazım. İnsanımızı her alanda güçlendirecek politikalara ağırlık vermek gerekir. Yine dünyada da hakkı, adaleti, mazlumları savunmaya devam etmeliyiz. Milletçe enerjide, savunma sanayinde bağımsız, her alanda güçlü bir Türkiye’yi oluşturmanın gayreti içerisinde olmalıyız.”

Bakan Tunç, 28 Şubat’ın ülkeye ekonomik maliyetinin 300 milyar dolar olduğunu belirterek, “Vesayetçi, darbeci anlayış özellikle darbe suçu en adi suçtur. Milli irade hırsızlığıdır, vatan, millet düşmanlığıdır. O nedenle bu adi suçluların yargılanması gerekiyordu. 15 Temmuz zaten yargılandı, yargılanmaya da devam ediyor.” dedi.

“Temel hak ve özgürlüklerin alanı genişletildi”

Tunç, son 21 yılda özellikle vesayetçi anlayışla mücadele etmek ve siyaset kurumunun güçlenmesini sağlamak, demokrasinin standartlarını yükseltmek için çok önemli yapısal düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

Tunç, 15 Temmuz’da millet mücadelesinin çok net bir şekilde görüldüğünü aktararak, “252 şehit verdik. Milletimiz bu ülke için canını verebileceğini orada gösterdi. Tabii yapısal dönüşümler bakımından da 28 Şubat Kararnamesi, Milli Güvenlik Kurulu mu kaldı? Bugün Milli Güvenlik Kurulu, anayasa değişiklikleriyle demokratik hukuk devleti ilkesine uygun hale getirildi. Sivilleştirildi. Yüksek Askeri Şura aynı şekilde demokratik hukuk devleti ilkesine uygun hale getirildi. Temel hak ve özgürlüklerin alanı genişletildi. Yani bugün artık başörtüsü özgürlüğüyle ilgili kimse bir laf söyleyebiliyor mu? Söyleyemez.” değerlendirmesini yaptı.

Özgürlüklerin kapılarını ardına kadar açtıklarını, temel hak ve özgürlüklerin alanını genişlettiklerini anlatan Tunç, hak arama yollarını arttırdıklarını dile getirdi.

“Türkiye’de bir yargı birliği sağladık”

Tunç, parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiğini hatırlatarak, “Parlamenter sistemin yol açtığı krizlerden kurtulma adına yeni hükümet sistemiyle yolumuza devam ediyoruz.” dedi

Askeri Yüksek İdare Mahkemesinin tarihe karıştığının altını çizen Tunç, şunları kaydetti:

“Devlet Güvenlik Mahkemelerini kaldırdık. Özel yetkili mahkemeleri kaldırdık. Türkiye’de bir yargı birliği sağladık. Darbecilerin yargılanamayacağına ilişkin bir hüküm vardı hepsi artık tarihte kaldı. Ancak anayasamızdaki bu değişiklikler, anayasamızı bir yamalı bohça haline getirdi. Maddeler arasında bazı çelişkiler var. Bu değişiklikleri yapmak zorundaydık. Yüksek standartlı bir demokrasiye kavuşmak için bu kısmi değişiklikleri milletimizin huzuruna getirdik ve milletimiz de bunlara ‘evet’ dedi. Şimdi Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım attığımız bu dönemde artık darbe anayasasından kurtularak, yeni, demokratik, katılımcı, sivil bir anayasaya kavuşmalıyız. “

Tunç, şimdi hedeflerinin yeni bir anayasa olduğunu vurgulayarak, ”Bu noktada muhalefet partileriyle de uzlaşmak gerekiyor. ‘Darbe anayasasıyla devam edelim.’ diyenler de millet nezdinde yine puan kaybetmeye devam ederler.” dedi.

“Gençlerimiz, çok daha gelişmiş bir Türkiye inşa edecek”

Bakan Tunç, bundan sonra 28 Şubat gibi karanlık süreçleri çocukların ve gençlerin bir daha yaşamasını istemediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu millet için ne yapsak azdır. Biz milletimize şükran borçluyuz. Terörle mücadelede, darbe süreçlerinde, 15 Temmuz’da şehitler verdik. Türkiye Yüzyılı gençlerimizin omuzlarında yükselecek. Gençlerimiz, çok daha gelişmiş, çok çok daha müreffeh bir Türkiye inşa edecekler. Çok önemli sınavlardan geçen Türkiye demokrasisi son 22 yılda özellikle vesayetçi anlayışın sonlandırılması, darbeci anlayışın tarihe gömülmesi noktasında büyük bir mesafe aldı. Yaptığımız yapısal dönüşümleri Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği sayesinde gerçekleştirmiş olduk. “

Tunç, bu tür karanlık gecelerin, günlerin bundan sonra yaşanmaması için gençlerin bu süreçlerin Türkiye’yi nasıl geriye götürdüğünü sürekli hatırlaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Programa, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İbrahim Beşinci ve öğrenciler katıldı.

Muhabir: Semra Orkan

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu