Adı,Ali İsmail Korkmaz’dı…

Ali İsmail Davası Yeniden Görülecek!
Ali İsmail Davası Yeniden Görülecek!

Eskişehir’de Gezi Direnişi sırasında sivil giyimli polis ve kişiler tarafından saldırıya uğrayarak katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın bugün ölüm yıldönümü.

Ali İsmail, öldürülmesinin 6’ncı yılında ailesi ve sevenleri tarafından anılacak. Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) düzenlediği anma etkinliği bugün saat 18.00’de Antakya Ekinci Mezarlığı’nda bulunan kabir ziyaretiyle başlayacak. Ziyaretin ardından saat 20.00’da Sümerler Amfi Tiyatro’da düzenlenecek anma gecesinde ALİKEV Müzik Topluluğu ile Moğollar Sahne Alacak.

Gezi Direnişi’nde birbirine ve de daha iyi bir ülkede yaşama hayaline sahip çıkan, daha da fazla kaybetmek istemeyen insanların kayıplarından biri Ali İsmail Korkmaz oldu. 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz, 2 Haziran’da Eskişehir’deki Gezi’ye destek eylemi çıkışında sivil polisler ve esnaf tarafından dövüldü. Başına aldığı darbeler sebebiyle hastaneye giden ancak gereken tedaviyi alamayan Ali İsmail, bir gün sonra beyin kanaması geçirdi. Geçirdiği ameliyat sonrasında 37 gün boyunca komada kaldı ve 10 Temmuz 2013’te hayatını kaybetti.

İsmail Korkmaz’ın abisi Gürkan Korkmaz, kardeşinin 6. ölüm yıl dönümünde sosyal medya hesabından, “Bugün Ali İsmail’in 19 yaşına takılı kaldığı gün, bedeninin aramızdan ayrıldığı ama adının sonsuza ulaştığı gün” diye yazdı.

Kamuoyu ve ailesinin baskıları ile soruşturma derinleştirilip silinmiş güvenlik kameraları görüntüleri ortaya çıkarılmıştı. Ali İsmail’e saldırdıkları belirlenen fırıncı İsmail ve Ramazan Koyuncu ile Muhammet Vatansever’e 6’şar yıl 8’er ay, Ebubekir Harlar’a 6 yıl 8 ay; polis memurları Mevlüt Saldoğan’a 10 yıl 10 ay, Yalçın Akbulut’a 10 yıl, Hüseyin Engin 7 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

Jurnalci.com