Ahmet Hakan:”Adalet Yürüyüşü’nün hırpaladığı isimler”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde Ankara'dan başlattığı Adalet Yürüyüşü,İstanbul Maltepe'de sona erecek. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da, bu yürüyüşün 'hırpaladığı' yürüyüşe muhalif olan isimleri yazdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü,İstanbul Maltepe’de sona erecek. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da, bu yürüyüşün ‘hırpaladığı’ yürüyüşe muhalif olan isimleri yazdı.

Ahmet Hakan’ın yazısı şu şekilde:

METİN FEYZİOĞLU: Katılmadı, gerekçe sundu, gerekçesi inandırıcı bulunmadı. Şimdi bindiren bindirene…

ÜMİT KOCASAKAL: Muhalif kesimin yıldızı parlak isimlerinin en başında geliyordu. Yürüyüşe tavır aldı. Şimdi hiç de sempatiyle anılmıyor.

DOĞU PERİNÇEK: Yürüyüşe karşı çıkması, hatta resmen yürüyüş karşıtı kampanya yapması… Şimdi muhalif cephede adını duyan yüzünü ekşitiyor.

MUHARREM İNCE: Kemal Kılıçdaroğlu’nun pasif tutumuna bindirerek ilerliyordu… Fakat Kılıçdaroğlu yürüyünce… Kendisi azıcık pasif kaldı.

AHMET TAŞGETİREN: “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür bu” diye yazdı. Kendi cenahında kıyamet koptu. Hedef haline geldi. Topa tutuldu.

DENİZ BAYKAL: Gelip iki satır yürüseydi… Kendisi açısından her şey farklı olabilirdi. Ama o “Destekliyorum” demenin ötesine geçemedi.

GÜBRECİLER: Yürüyüşe farkında olmadan eşsiz bir katkı sundular, yürüyüşün ivme kazanmasına yol açtılar. Şimdi sersemliklerine doyamıyorlardır. –

MERAL AKŞENER: Gözler kuracağı partiye çevrilmişti fakat Kılıçdaroğlu öyle bir rol çaldı ki… Sanırım durumdan pek memnun değildir.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

jurnalci.com

ilgili haberler