Ahmet Hakan’dan kaçanlara “Yahu siz ortada savaş mavaş yokken bile ülkenizi terk edip…”

“Hey kaçanlar! Aranızda Suriyelilere “Vatanınızı savunmak yerine niye kaçtınız lan fistanlılar!” diye giydiren var mı? Doğru söyleyin!” sözleri ile seslenen Ahmet Hakan’ın “Türkiye’den kaçanlara altı okkalı laf ettim” başlıklı yazısı şöyle:

Yahu siz ortada savaş mavaş yokken bile ülkenizi terk edip kaçıveriyorsanız… Vatan müdafaası söz konusu olsaydı… Ne yapacaktınız acep?

*

“Oh be kurtulduk!” diyerek kaçmak ile “Geride kalanların canı cehenneme!” demek arasında soğan zarı kadar fark vardır… Farkında mısınız?

*

“Burası fena bozdu” diye kaçıyorsunuz ama sığınmak için can attığınız en birinci liman “Deli Trump”ın ülkesi… Ne iş yahu ne iş?

*

Hey kaçanlar! Aranızda Suriyelilere “Vatanınızı savunmak yerine niye kaçtınız lan fistanlılar!” diye giydiren var mı? Doğru söyleyin!

*

Kalıp mücadele etmeyi denemek yerine kaçıp kurtulmayı seçmek, Atatürk’ün kesip attığı tırnak bile olamamaktır… Tamam mı ha tamam mı?

*

Kaçtığınız ülkelerde krallar gibi yaşayacağınızı falan mı sanıyorsunuz? Herkesin üç tık gerisinde kalacaksınız, üç tık gerisinde!

Jurnalci.com