Ahmet Hakan’ın ‘Gezi manşeti’ tepkisi..”Ne Gezi’si be, ne Gezi’si!”

YSK'nın aldığı tartışmalı referandum kararının ardından, başta İstanbul olmak üzere birçok yerde protesto gösterileri düzenleniyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan'da yaptığı bir konuşmada "Bunlar Gezici" demiş, ardından hükümete yakın bir gazetede "Yeni Gezi Hayali" manşeti atmıştı.

YSK’nın aldığı tartışmalı referandum kararının ardından, başta İstanbul olmak üzere birçok yerde protesto gösterileri düzenleniyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan’da yaptığı bir konuşmada “Bunlar Gezici” demiş, ardından hükümete yakın bir gazetede “Yeni Gezi Hayali” manşeti atmıştı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan köşesinden bu konuya dikkati çeken Ne Gezi’si be, ne Gezi’si! “YENİ Gezi Hayali” diye başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazının ilgili bölümü şu şekilde:

Hükümet yanlısı gazete.

Gezi’yi öyle yanlış, öyle sağlıksız, öyle hatalı, öyle sorunlu yorumladılar ki…

Ne zaman üç-beş kişinin sokağa çıktığını görseler, hemen “Eyvah Gezi” demeye başlıyorlar.

Bir anlayabilselerdi “Gezi” denilen olayın… Kötü adamların dürtüklemesiyle oluşmadığını, dış güçlerin planı olmadığını, kendiliğinden olduğunu, bir daha aynısının tekrarlanma ihtimalinin sıfır olduğunu falan…

Asla böyle başlıklar atmazlardı. Sonuç şudur: Gezi’den kendilerine bir öcü masalı çıkardılar. Şimdi hep birlikte o masala inanıyorlar.

Yazının devamını okumak için tıklayınız..

ilgili haberler