Spor

Ahmet Nur Çebi: “Önce para kazanacağız, sonra harcama yapacağız”

Paylaş:

Altyapıya değer verilmesi gerektiğini söyleyen Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi, “Avrupa futbolunun bu kadar başarılı olmasının sırrı altyapıdır. Hiçbir şey yapmadan Messi buraya gelsin demek olmaz. Evvel para kazanacağız, sonra harcama yapacağız” dedi.

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, merkezi Lübnan’da olan ve Ortadoğu bölgesine yayın yapan haber kanalı Al Mayadeen’in konuğu oldu. Çebi, Vodafone Park’tan gerçekleşen yayında kulübün ve ülkenin spor gündemine dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

Başkan Çebi’nin Al Mayadeen’e verdiği röportajdaki açıklamaları şöyle:

“Beşiktaş büyük bir sivil toplum örgütüdür. Aklınıza gelebilecek her türlü mevzuda etkin olan bir taraftar topluluğumuz var. Topluluğumuzun insanları bu mevzuda çok farklıdır. Çok coşkulu bir taraftar topluluğuna sahibiz. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığımız bir maçta rakip oyuncu sesten rahatsız olduğu için oynayamadığını söz etmişti.

Depremden etkilenen çocuklar için taraftarlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz “Bu oyuncak sana arkadaşım” aktifliğini dünya genelinde 1.3 milyar insan izledi. Çok büyük bir sarsıntı felaketi yaşadık. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları el ele verdi ve depremzede vatandaşlarımıza yardım etti. Biz de stadımızda yardım merkezi açtık, yardımseverlerin gönderdiği gereçleri sarsıntı bölgesine ulaştırdık. Zelzele felaketinden sonra her renkten sporsever yardım merkezimizde depremzedelerin yaralarını sarabilmek için birlikte çalıştı. Kulübümüze bağlı derneklerimiz aracılığıyla zelzele bölgesinde süratlice aksiyon aldık. Zelzelenin akabinde vatandaşlarımızın yardımına koşan dünyanın her bölgesinden insanlara teşekkür ediyorum. Ayrıyeten müslüman kardeşlerimiz daima yanımızda oldular, onlara bilhassa teşekkür etmek istiyorum.

Beşiktaş sportif gayelerle kurulmuş olsa da günümüzde büyük bir sivil toplum kuruluşuna dönüşmüştür. İnsanlarımız birbirlerine sarılmayı çok düzgün biliyorlar. Vicdanlı ve ahlaklı insan olma hisleriyle hareket eden herkese teşekkür ediyorum. Zelzelede yıkılan okullar oldu. Sarsıntıdan etkilenen vilayetlerde birer okul yapmak üzere kampanya başlattık. Kampanyamıza dünyanın her yerinden bağışlar gelmeye devam ediyor. Paranın ölçüsünün kıymeti yok. Değerli olan gönül bağıdır. Yardımseverlerin katkılarıyla çocukların eğitim alacakları okulları inşa etmiş olacağız.

Atletico Madrid ile depremzede vatandaşlarımıza yardım etmek için özel bir maç oynadık. Daha sonra Azerbaycan’dan Sabah kulübüyle tıpkı maksat için karşılaştık. Bu maçlardan elde edilen gelirler, çocuklara okul inşa etmek için kullanılacak. Arap yarımadasından da rastgele bir kulüple bu gaye doğrultusunda maç oynamak isteriz.

Pandemi devrinde şampiyon olduk. Umarım Allah bir daha o denli bir periyot yaşatmaz. Pandeminin ve ekonomik meşakkatlerin içindeyken şampiyon olmayı başardık. Bu dönem ikinci olma durumumuz var. Avrupa’da gayret etme bahtı elde edeceğimizi düşünüyorum.

Futbolu artık şirket üzere düşünmek zorundasınız. Kulüpler düzgün yönetim edilmezse ziyan görürler. Bizim kulübümüz de ekonomik olarak ezalar çekiyor. Kulüpler içinde bulundukları ekonomilerden ve dikkatsiz harcamalardan etkileniyorlar. İnsanların alım düzeyi arttıkça kulüplerin de gelirleri artıyor. Taşıma suyla değirmen dönmez. Kaynak oluşturmak zorundasınız. Altyapıya kıymet verilmeli. Genç futbolcuları az maliyetle yetiştirmeli ve yüksek bonservis fiyatlarıyla göndermeliyiz. Para kazanmaktan diğer deva yok. Kulüpler gelirlerinin üzerinde harcama yaparlarsa borçlanırlar. Bu borçlar faiz sarmalına girdiğinde durum altından kalkılamaz hale gelir. Dünyada birçok kulüp el değiştiriyor. Bizim taraftarımız tarihi bir kulüp olduğumuz için bu durumu beğenilen karşılamıyor. Beşiktaş’ı nasıl borçlandırırsınız diye hesap soran bir kesim var ancak şampiyonluk nasıl gelirse gelsin diyen hiç hesap kitap yapmayan bir kesim daha var. Bizler de yönetici olarak bu iki görüş ortasında istikrar kurmaya çalışıyoruz. Avrupa futbolunun bu kadar başarılı olmasının sırrı altyapıdır. Hiçbir şey yapmadan Messi buraya gelsin demek olmaz. Evvel para kazanacağız, sonra harcama yapacağız.

Avrupa’da futbol hayli ileri bir düzeyde. Futbol grupları orada daha çok seyirciyi tribünlere çekebiliyor ve yüksek marka bedeline sahipler. Türk kulüplerinin marka bedeli Avrupa’ya gittiklerinde artıyor. Bu nedenle Avrupa’da yer almak Türk kulüpleri için çok yararlı.

Ülkemizde futbola ilgi, basketbol ve voleybolla mukayese edilemeyecek kadar fazla. Taraftarlarımız her branşımızla yakından ilgileniyor ancak futbolun yeri öbür. Futbol dışındaki branşlarımızda altyapıya tartı vermek durumundayız. Futbol grupları ortasındaki bütçe daha dengeliyken öteki branşlardaki kadro bütçeleri ortasında uçurum olabiliyor. Beşiktaş olarak futbol dışındaki branşlara gençlerin sağlıklı ve ahlaklı olabilmeleri makûs alışkanlıklardan uzak durabilmeleri açısından değer veriyoruz.

İstanbul ülkemizin en hoş kentlerinden biridir. Deniz İstanbul’a farklı bir hoşluk katıyor fakat ülkemizin her kenti çok hoştur. Bizim stadımız pozisyonu prestijiyle eşsiz bir hoşluğa sahip. Taraftarlarımızın bu stada ulaşımı çok kolay.

İnsanların tabiatında rekabet var. Futbolda da bu his harekete geçiyor. Dünyanın her yerinde futbola büyük ilgi var. Her ülkenin kendine has özellikleri nedeniyle öne çıkan spor kısımları var fakat futbol vakitle hepsinin önüne geçmeyi başardı.

Avrupa’da altyapıya çok kıymet veriliyor. Statlarımız Avrupa standartlarında lakin altyapı tesislerimiz ne yazık ki Avrupa standartlarında değil. Avrupa’da devletler kulüplere arazi vermiş, tesisler inşa etmiş, o kulüpler de altyapılarından oyuncular yetiştirip satarak gelir elde etmişler. Bu hususta Avrupa’nın gerisindeyiz.

Ülkemizde şu anda alanda sekiz yabancı futbolcu olabilirken üç tane de Türk oyuncunun olması gerekiyor. Zorla hiçbir şey olmaz. Yerli oyuncularımızın performansı tatmin edici düzeyde olsa yabancı futbolcu transfer etmeye gerek olmaz. Muhtaçlık var ki yabancı futbolcu transferi yapılıyor. Hayatın hiçbir alanında yerli ve yabancı ayrımını hakikat bulmuyorum. Güzel futbolcu, makûs futbolcu vardır. Spor; kardeşlik, barış ve huzur için yapılır. Burada ayrımcılık olamaz. Alanda her ülkeden birer oyuncu olsa daha çok keyif alırım.

Siyahi futbolculara yönelik yapılan ırkçılıkları lanetliyorum. Her ırkın kendine nazaran hoşlukları vardır. İnsanların ırklarıyla ilgili berbat yorumlarda bulunmak kimsenin haddi değildir.

Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’da oynanacak. Ülkem ismine sevinç içindeyim. Final tertibinin ülkemizin tanıtımı için çok yararlı olacağını düşünüyorum. Hoş bir final olmasını temenni ediyorum.” – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu