Siyaset

AK Parti, İBB adaylığı için ilçe belediye başkanlarından birini mi tercih edecek? Öne çıkan 4 isim var

Paylaş:

Gözler 2024 yılında yapılacak lokal seçimlere çevrilmiş durumda… Partiler aday belirleme çalışmalarına devam ederken bilhassa Ak Parti‘nin İstanbul’da aday olarak kimi tercih edeceği herkes tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta “Mutlaka almalıyız” dediği İstanbul için parti içinde yapılan çalışmalarda adaylık için “popüler” isimler yerine; hizmetleriyle öne çıkan, polemikten uzak, vatandaş ve teşkilâtla ortası uygun olan ilçe belediye liderlerinden birinin aday gösterilmesi fikri ağır basmaya başladı.

YEREL İSİMLER AĞIR BASIYOR

Aday belirleme çalışmaları kapsamında bugüne kadar ulusal seviyede çok tanınmayan isimlerin vatandaşta daha çok “değişim” algısı yarattığına işaret eden AK Parti kurmayları, bu bağlamda 2024 seçimleri için “yerel” isimlerin “kentlerdeki bölgesel istikrarlara dikkat edilerek” tercih edileceğini belirtiyor. Gerçek aday tercihinin mahallî seçimlerin ana dinamiği olduğunu tabir eden kurmaylar, bulunduğu kentte karşılığı bulunmayan isimlerin aday olarak tercih edilmesinin seçmen kitlesinin öbür partilere kayma durumunu da beraberinde getirdiğine dikkat çekiyor.

PEKİ İSTANBUL İÇİN HANGİ İSİMLERİN TALİHİ VAR?

Ak Parti kaynaklarından edinilen bu bilgi sonrası İstanbul’da aday olarak tercih edilebilecek ilçe belediye liderlerinin kimler olabileceği merak edilmeye başlandı. Kulislerde dolaşan tezlere nazaran; Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen, Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı, Güngören Belediye Lideri Bünyamin Demir ve Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir’in isimleri İBB adaylığı için ağır basıyor.

ANKET ÇALIŞMASI YAPILIYOR

İstanbul için işi talihe bırakmayan AK Parti kurmayları İstanbul’da adaylık için kulislerde ismi geçen isimlerle ilgili kapsamlı bir araştırma yaptırıyor. Yapılan araştırmada bilhassa CHP’nin güçlü olduğu ilçeler baz alınacak. Bu ilçelerde en fazla takviyesi alan isim, adaylık için bir adım öne geçecek.

BİR GÖRÜŞME PLANLANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylık için vitrine çıkan isimlerle önümüzdeki günlerde bir görüşme gerçekleştirmesi planlanıyor. Bu görüşmede adaylık için ismi geçen isimlerin Erdoğan’a İstanbul’un temel problemlerini kapsayan bir rapor hazırlayıp sunacağı öğrenildi.

POPÜLER İSİMLER SINIFI GEÇEMEDİ

Öte yandan mahallî seçimler için geri sayım devam ederken anket şirketleri de araştırmalarına devam ediyor. Son olarak ORC Araştırma, Ak Parti’nin İBB adayı olarak ismi geçen 5 ismi sordu. Lakin Tevfik Göksu, Murat Kurum, Fahrettin Koca, Süleyman Soylu ve Hilmi Türkmen isimleri için “Oy vermem” diyenlerin oranı daha yüksek çıktı.

 • Göksu’ya “Oy veririm” diyenler yüzde 44.2 olurken, “Oy vermem” diyenler ise yüzde 44.5 oldu.
 • Kurum’a “Oy veririm” diyenler yüzde 42.1 olurken, “Oy vermem” diyenler ise yüzde 44.9 oldu.
 • Koca’ya “Oy veririm” diyenler yüzde 40.2 olurken, “Oy vermem” diyenler ise yüzde 46.5 oldu.
 • Soylu’ya “Oy veririm” diyenler yüzde 38.7 olurken, “Oy vermem” diyenler ise yüzde 45.9 oldu.
 • Türkmen’e “Oy veririm” diyenler yüzde 36.1 olurken, “Oy vermem” diyenler ise yüzde 47.8 oldu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu