Siyaset

AK Partili Çalık deprem felaketini anlatırken hüngür hüngür ağladı

Paylaş:

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 6 Şubat’tan beri seçim bölgesi Malatya’da olduğunu söyledi. Çalık, sarsıntı bölgesinde yaşadığı izlenimlerini Genel Konsey kürsüsünden anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

“ACIMIZ BEYDAĞI’NDAN BÜYÜK”

“O kara gecede, 2020 zelzelesinde olduğu üzere yeniden Malatya’daydım” diyen Çalık, “Şu an sarsıntının 39’uncu günündeyiz, daha acılarımızın kırkını çıkaramadık; hala yaralarımız, hala acılarımız çok taze ve çok ağır. Karşınızda, vefatın üzerimize sağanak sağanak yağdığı o meşum karanlıktan, o menhus aydınlıktan, o kıyamet sabahından sonra tanımı arza sığmaz, tasviri arşa sığmaz derin bir acıyla duruyorum. Zira acım, zira acımız, o ismine türküler yaktığımız Beydağı’ndan büyük. Yitirdiğimiz canlarımıza, cananlarımıza, analarımıza, babalarımıza, doğmuş çocuklarımıza, doğmamış bebeklerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” tabirlerini kullandı.

“MALATYA MERKEZİ BÜSBÜTÜN YIKILDI”

Çalık, sarsıntı felaketiyle birlikte unutulmayan acılar biriktirdiklerini vurgulayarak, kaybettiği yakınlarının ismini tek tek saydı. Öznur Çalık, seçim bölgesi Malatya ile ilgili son dataları paylaşarak, “Bu sarsıntılarda 1224 canımızı kaybettik, öbür kentlerle kıyaslandığımızda can kaybımız Allah’a hamdolsun daha az lakin ikinci sarsıntı ve sonrasında büyük artçı zelzeleler maalesef, Malatya’yı çok önemli bir yıkıma uğrattı. Malatya genelinde 34 bin 842 binamız yıkıldı ve 102 bin bağımsız kısmımız yıkık. Malatya’da 21 bin esnafımız var ve 15 bin 863’ü yani yaklaşık yüzde 75’i yıkık, ağır hasarlı yahut acil yıkılacak durumda. Zelzele bu kadar büyük etkiledi Malatya’mızı. Şu anda 55 bin çadırımızda, öteki süreksiz barınma alanlarımızda 341 bin 883 vatandaşımızı barındırıyoruz; yemesini, bütün muhtaçlıklarını karşılamak üzere çaba ediyoruz. Kesinlikle eksikler vardır ve bunların telafisi için daima birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Kentimizin ticari ve ekonomik hayatını canlandırmak için süreksiz iş yerleri ve süreksiz dükkanlar oluşturuyoruz, 2 bine yakın süreksiz iş yerini ve prefabrik yapıyı inşa ediyoruz” açıklamasında bulundu.

“İKİNCİ SARSINTIYA DOĞANŞEHİR’DE YAKALANDIK”

Çalık, “İlk sarsıntısı yaşadıktan çabucak sonra Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız ve yetkililer arama kurtarma faaliyetlerini harekete geçirdiler. Sabah saat 09.:00’da Kültür Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve Ulusal Eğitim Bakanımız Mahmut Özer Malatya’ya geldiler. İkinci zelzeleye Ulusal Eğitim Bakanımızla yakalandık. O esnada askerlerimiz ve kurtarma gruplarımız enkazlardan canlıları çıkarıyordu. Birinci andan itibaren şahsen şahidiz. Üstelik eksi 13 derece, kar ve tipinin karayollarını, havayollarını kapattığı bir gündü. Fırınlar, marketler, elektrik, su ve doğalgaz boruları patlamıştı. Bu sebeplerle elbette eksik kaldığımız, yetemediğimiz noktalar oldu. Bunu kabul ediyoruz. Sarsıntının çabucak akabinde birinci ekmek sevkiyatı komşumuz, canımız Elazığ’dan gelmişti” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu