Ak Parti’nin Bayırbucak Yardımı Diyarbakır’a Gitti!

Ak Parti’nin Bayırbucak Yardımı Diyarbakır’a Gitti!
Ak Parti’nin Bayırbucak Yardımı Diyarbakır’a Gitti!

AKP Bursa teşkilatının Bayırbucak Türkmenleri için topladığı 2 TIR’lık yardım malzemesi Suriye’ye ulaşamadan Diyarbakır’da dağıtıldı.

AKP’nin Bursa ve İnegöl teşkilatları, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri için ‘aşımı paylaşıyorum’ kampanyası başlattı. Bu çerçevede toplanan yardımlar “Bursa’dan Bayırbucak’a kardeşlik köprüsü” sloganıyla 2 TIR’a yüklendi ve yola çıktı. Ancak Türkmenlerle kurulan ‘Kardeşlik Köprüsü’ Diyarbakır’da son buldu. Türkmenler için toplanan yardımlar, Diyarbakır’da dağıtıldı.

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, yardım skandalını Meclis’te bütçe görüşmelerinde anlattı ve şunları söyledi: “AKP, her alanda aldatma ve kandırma siyasetine devam etmektedir. Yardımların kime gittiği belli değildir. Kamu vicdanı ciddi şekilde rahatsız olmuştur.”

“HATAY’DA HİÇ YER KALMAMIŞTI”

AKP İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel durumu ‘’Hatay’daki Kızılay yardım toplama merkezinde yer olmadığı için yardımlar Diyarbakır’a gitti. Oradan Bayırbucak’a gönderilecek” diye izah etmeye çalıştı. Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Mustafa Saruhan Sur için yardım gönderildiğini teyit ederek, “Teşkilatlarımızdan gönderilen yardımları halkımıza ulaştırdık” dedi.