AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

Akif Beki: Kılıçdardaoğlu’nun Barışma Çağrısından İktidarın Yanında HDP’liler de Korkuyor

Paylaş:

Gazeteci Akif Beki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun toplumla barışma çağrısından sadece iktidar cephesinin değil, HDP’den de korkanların olduğunu aktararak, “Toplumu kavga ettirerek, birbirine düşürerek kazanmaya ayarlanmış siyasetin iki tarafı da rahatsız. Öyle ya, nereden çıktı şimdi bu helalleşme? Yaraları kaşıyarak, öfkeleri kızıştırarak, kimlikleri çarpıştırarak karşılıklı ne güzel kazanıp gidiyorlardı” ifadelerini kullandı.

AKP sözcülerinin, CHP’nin başörtüsüyle barışmasını kendi tabanına şikayet ettiğini belirten Beki, “Kılıçdaroğlu, CHP’nin geçmişte açtığı yaraların sorumluluğunu alarak, hatalarını üstlenmekten kaçmayarak çıktı yola. Bu, CHP seçmeninin hiç öfkesi, yarası yok demek değil ki…

Demirtaş da iğneyi önce kendi tarafına batırarak başladı. HDP’nin de çatışmadan beslenenlerin ekmeğine yağ süren hatalar yaptığını kabul etti. Şiddet ve teröre karşı siyasetçilerin yeterince inisiyatif alamamasıyla yüzleşti. Kendi payına bu hataların sorumluluğunu üstlendi. Kırılıp incinenlerden özür dilemekten çekinmedi.

Bu, HDP seçmeninde de kırılıp incinenlerin varlığını inkar değil ki… Kavganın ekmeğini yiyenler işsiz ve güçsüz kalmasın diye millet, birbirinin gözünü mü oysun, bunu mu istiyorsunuz?” şeklinde yazdı.

Yazının tamamı için tıklayın…

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu