Akit yazarı Nurettin Veren:”AK Parti ile FETÖ el altından el mi sıkışıyor?”

Akit gazetesi yazarı Nurettin Veren, RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programında ilginç açıklamalarda bulundu. “AK Parti ile FETÖ el altından el mi sıkışıyor?” diyen Veren, “Bu ülke Cumhurbaşkanı’nın çiftliği değil” ifadesini kullandı. Veren, gazetesi Akit tarafından yazısının da sansürlendiğini belirterek, ‘Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini, muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler’ dedi.

Veren, yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenin sarsıldığını belirtti. Gazetedeki köşesinde iktidarı eleştiren Veren, ‘FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan’a olan güvenini sarsıyor’ başlıklı yazısında, “Bu tip yanlışlar halkımızın Erdoğan’ın Başkanlık sistemine olan güvenini, gittikçe sarsmaktadır” ifadelerini kullandı.

Akit yazarı Nurettin Veren, RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk oldu. “Milletimiz üst üste sayın Cumhurbaşkanı’na çok gönül bağladı” diyen Veren, “Lüzumundan fazla umut bağladı. Başkanlık sistemine geçilmesi ısrarına halk bu teklife canı yürekten evet dedi. Vatandaşımızın bu sevgiyle vermeyeceği bir şey kalmadı” ifadelerini kullandı. Veren, “AK Parti’nin başkanlık sisteminin beklentilere cevap vereceğini bekliyoruz ama tam tersiyle karşı karşıyayız. Atamalarda nerdeyse özellikle FETÖ iltisaklı olanlar tercih ediliyor” dedi.

“Bu davranışların AK Parti’yi yıprattığını, adeta ana direklerini sarstığını söylüyorum” diyen Veren, şu ifadeleri de kullandı:

“Hatta ‘AK Parti ile FETÖ masa altından el mi sıkışıyor?’ diyenler var. Ben de bunu söylüyorum, yazdım. Çünkü dost acı söyler. Bu ülke Cumhurbaşkanı’nın çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz’u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok.”

AKP’nin 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ’yle ilişiğin kesilmesinin bir milat olarak değerlendirmesine de değinen Veren, “17-25 bana göre çizgiyle çizilmiş bir milat değil. Gülen’le ilişkisi 20 yıldır devam eden birinin 17-25’ten sonra tertemiz olduğunu söyleyemeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan Politika Kurulu listesinde yer alan Prof. Beril Dedeoğlu’na ilişkin “Beril Dedeoğlu’nun dokunulmaz olması bilinçli bir anlaşma varmış gibi hissettiriyor” ifadesini kullanan Veren, “Onun konumundakiler müebbet hapisle yargılanıyor” diye konuştu.

Nurettin Veren, gazetesi Akit’te yazısının sansürlendiğini ve yarısının yayımlandığını da belirterek, “Yazım da sansürlendi. Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler” dedi.

Jurnalci.com