AKP ‘CHP’ye kayyım’ dedi, çok sert yanıt geldi

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’deki imza krizine ilişkin yaptığı yorumda “Bu işin sonu kayyım” dedi. Turan’a muhalefetten ilk tepki Özgür Özel’den geldi.
 

CHP’de parti içi muhalifler, dün olağanüstü kurultay için 630 delegeden imza toplandığını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı Muharrem Erkek ise ‘ilk incelemelere göre’ kurultay için yeterli sayıda delegenin imza vermediğini söyledi. 

CHP içindeki tartışmaya katılan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da söz konusu bilgilerin görsellerini sosyal medya hesabında paylaşarak “Bu işin sonu kayyım!” diye yazdı.

Resmi Twitter'da görüntüle
Turan, “Kayyum kim olur?” sorusunu soran bir takipçisine de “Ben:)” yanıtını verdi.

KÖPEKLER HAVLADI DİYE ATLAR ÖLMEZ’

Turan’a ana muhalefetten ilk tepki Özgür Özel ‘den geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel , ” AKP ‘nin grup başkanvekili… İşine bak işine. Kayyım atamadığınız bir CHPkaldı. İnsanda biraz utanma olur. CHP ‘ye laf ederken şu gerçeği bil ki; köpekler havladı diye atlar ölmez” ifadesini kullandı.

LUCESU İLE DİLİMİZE GİRDİ

Özgür Özel’in AKP ‘li Turan’a verdiği “Köpekler havladı diye atlar ölmez” sözü, Galatasaray’ın Rumen Teknik Direktör Mircea Lucescu’nun Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu’nun bir açıklamasına verdiği yanıt ile dilimize girmişti. Bir Rumen atasözü olan bu söz, daha sonra başka bir çok olayda yeniden gündeme gelmişti.

Jurnalci.com