AktüelEkonomiGüncelGündemTürkiye

AKP, Ekonominin 3-4 Ay İçinde Düzeleceğini Konuşuyor

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında dövizdeki artışla alakalı izlenecek yol haritası konuşuldu. Toplantıda faiz düşürmede kararlılık vurgusu yapıldığı öğrenilirken, 3-4 ay içerisinde bu durumun çözüleceği gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün AKP Genel Merkezi’nde sürpriz bir toplantı yaptı.  AKP MYK üyelerinin katıldığı toplantıda Ekonomi ve döviz kurundaki artış yorumlandı.

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre; toplantıda faiz indiriminde kararlılık vurgusu yapıldığı, izlenecek yol haritasıyla yüksek kurun da önüne geçileceği savunuldu. Dolar kurundaki ani artışın vatandaşa iyi anlatılması gerektiği konuşuldu. “Dolar kurundaki ani artışın bir operasyon olduğu” da savunulan toplantıda, soğukkanlı yaklaşımdan yana olunması gerektiği de kaydedildi. Bu süreçte, faizin düşmeye devam etmesi nedeniyle alım ve satımın hızlanacağı ve bu sayede yatırımların artacağı da vurgulanan konular arasında bulundu.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu