Siyaset

AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun kanaat önderleriyle buluştu: Ana dil ana sütü kadar helaldir

Paylaş:

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, parti genel merkezinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun kanaat önderleriyle bir araya geldi. Kurtulmuş,  “Toplumsal dokumuzdaki zenginliğimizi bizim için önemli güç olarak telakki ediyoruz. Buradaki ayrılıklarımızın bir fitne vesilesi haline, yani kültürel farklılıklarımızın, ana dili farklılıklarımızın, soy-sopumuzun, meşreplerimizin, mezheplerimizin bir farklılık, bir ayrışma vesilesi olarak telaki edilmesinin de Türkiye için en büyük yanlışlık olacağını ve Türkiye’ye zararı olan noktanın da burası olduğunu biliyoruz” dedi. 

AKP’den yapılan açıklamaya göre Kurtulmuş, parti genel merkezinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun kanaat önderleriyle bir araya geldi.

AK Parti’nin, Türkiye’de birliğin, beraberliğin, kardeşliğin teminatı bir siyasi hareket olduğunu dile getiren Kurtulmuş, bu hareketin aynı zamanda farklı toplumsal kesimleri bir arada tutabilen kapsayıcılıkta olduğunu kaydetti.

Bu dönemde sadece Türkiye ve bulunduğu bölgede değil, dünyada büyük değişiklikler yaşadığına, büyük güç mücadelelerinin devam ettiğine dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Bu güç mücadelelerinin artırılarak devam edildiği bölgenin de tam orta noktasında kilit taşı gibi olan ülke de bizim ülkemizdir. Balkanlar’da, Karadeniz’de, Kafkaslar’da, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Orta Doğu’dan Yemen’e kadar olan coğrafyada, Kuzey Afrika’da bütün altüst oluşları hep beraber görüyoruz. Bir tarafıyla terör örgütlerinin arkasının sıvazlandığı, onların cesaretlendirildiği bir ortamda bulunuyoruz. Böyle bir ortamda bu geniş coğrafyadaki hemen her sorun birinci derecede Türkiye’yi ilgilendiriyor.”

 

“Her alanda güçlü olmak zorundayız”

Türkiye’nin bu coğrafyada güçlü, büyük bir ülke olarak ayakta durmaktan, hatta koşarak yoluna devam etmekten başka şansının bulunmadığını vurgulayan Kurtulmuş, bunun için de sadece askeri, ekonomik ve toplumsal değil her alanda güçlü olmak gerektiğini belirtti.

Kurtulmuş, “Toplumun bütün farklı kesimlerini, farklılıklarını zenginlik olarak telakki etmeli ve bu anlamda da bu zenginliklerin üzerinde güçlü büyük Türkiye’yi inşa etmek mecburiyetindeyiz. Biz bunun için insanların etnik kökenlerinin, ana dillerinin, mezheplerinin, meşreplerinin asla bir ayrılık vesilesi değil, tam tersine bir büyüklük, ülkemizin gücü ve ülkemizin teminatı olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda da insanlarımızın kültürel farklılıklarını geliştirerek sürdürmesinin Türkiye’nin zenginliği olduğu kanaatindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“İnsanları yaradılışta eş olarak kabul ederiz”

Türkiye’de ana dil üzerinden siyasette ayrışma yaratmaya çalışanlar bulunduğunu, kendilerinin ise “Ana dili ana sütü kadar helaldir.” dediklerini anlatan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Kimin hangi ana dilini konuşarak dünyaya geleceğini tayin etmek kendi elinde değildir. Benim annem Türk olduğu için ben Türkçe konuşuyorum. İçinizde birçok arkadaşımızın annesi Kürt olduğu için Kürtçe konuşuyorsunuz. Ne benim, Türkçe ana diline sahip olmak dolayısıyla sizin üstünüzde ne de sizin Kürtçe ana dilinize sahip olmak dolayısıyla benim üstümde bir rüçhaniyetiniz var. Biz insanların tamamını rengine, diline, ırkına, soyuna, sopuna, zenginliğine, fakirliğine bakmaksızın hazreti insan olarak görür ve insanları yaradılışta eş olarak kabul ederiz. Bu siyasi anlayışla hareket ettiğimiz için Türkiye’de on yıllar boyunca dokunulmaz zannedilen, dokunanın elinin yandığı alanlarda büyük reformlar yapmak da AK Parti’ye nasip oldu.”

“Toplumsal dokumuzdaki zenginliğimizi bizim için önemli güç olarak telakki ediyoruz”

Türkiye’deki zenginlikleri, toplumsal bütünlüğün büyük bir imkanı olarak kabul ettiklerini belirten Kurtulmuş, bu farklılıkların asırlar içerisinde miras olarak aktarıldığını, bunları ortak bir paydada bütünleştirmeyi bilmek mecburiyetinde olduklarını vurguladı.

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Toplumsal dokumuzdaki zenginliğimizi bizim için önemli güç olarak telakki ediyoruz. Buradaki ayrılıklarımızın bir fitne vesilesi haline, yani kültürel farklılıklarımızın, ana dili farklılıklarımızın, soy-sopumuzun, meşreplerimizin, mezheplerimizin bir farklılık, bir ayrışma vesilesi olarak telaki edilmesinin de Türkiye için en büyük yanlışlık olacağını ve Türkiye’ye zararı olan noktanın da burası olduğunu biliyoruz. Bunun için buna siyasi hayatımız boyunca titizlikle riayet ettik, hak ve özgürlüklerin her bir insan için doğuştan gelen bir hak olduğunun farkındayız. Bunların üzerinde ayrımcılık ifade eden herhangi bir uygulamayı kabul etmemiz mümkün değildir.

Bunun için de diyoruz ki, ülkemizin zenginliğinin artarak devam etmesi için, biz mutlaka insanlığın diliyle konuşmak, siyaset yapıyorsak siyasetin diliyle konuşmak zorundayız, barışın, kardeşliğin, dostluğun, arkadaşlığın diliyle konuşmak zorundayız. Böyle konuşup anlaşmayı bir tarafa bırakıp, maalesef başkalarının diliyle Türkiye’nin parçalanması ve bölünmesinden siyasi medet umanların diliyle ve yöntemleriyle konuşamayız. Aramızda konuşurken silahı, ayrılığı, çatışmayı asla koyamayız. Bunun için, terör örgütlerinin sadece Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne karşı hareketlendirilmiş olan vekalet unsurları, yani taşeronlar olduğunu değil, aynı zamanda bu terör örgütleri vasıtasıyla bütün bölgenin istikrarsızlaştırılmaya çalışıldığını gayet iyi biliyoruz, sizler de bu şuurda olan arkadaşlarımızsınız.”

“Birlik ve bütünlüğü sağlamanın yolu kardeşlik dili…”

Türkiye’nin terörden neler çektiğini bölge insanının daha iyi bildiğini belirten Kurtulmuş, “Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü sağlamasının yolu kardeşlik dilini kullanmasından geçiyor, bunu başaracağız Allah’ın izniyle. Bunu başardığımız müddetçe de aramıza girmeye çalışan emperyalist güçlerin uşakları olan terör örgütlerine asla müsaade etmeyeceğiz. Bu anlamda sizlerin de büyük bir olgunlukla, büyük bir ferasetle bu çizgide durduğunuzu, Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü, beraberliğini, kardeşliğini temsil ettiğinizi biliyoruz ve bu anlamda da Türkiye’nin bu birliğinin aynı zamanda bölgedeki birliğin çimentosu olduğunun farkındayız, sizler de farkındasınız.” ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, yıllardır acının, silahın, bombanın, insan öldürmenin, ayrıştırmaya çalışmanın kol gezdiği bölgede, artık huzurun hakim olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarını kaydetti.

AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’muzun teminatı olan siz değerli kanaat önderlerimizle burada sizlerle aynı masa etrafında buluşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Her zaman hem kapımızın hem gönlümüzün sizlere sonuna kadar açık olduğunu ifade etmek istiyorum. İnşallah daha ileriye gideceğiz, daha güçlü bir şekilde ileriye gideceğiz, her zaman birlikte, beraber olarak bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu