GüncelGündem

AKP Sözcüsü Çelik’ten 14 Mayıs açıklaması: Çözülmezse Cumhurbaşkanımız yetkisini kullanır

Paylaş:

AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik katıldığı canlı yayınında gündeme ait soruları yanıtladı, açıklamalarda bulundu.

“ÇÖZÜLMEZSE CUMHURBAŞKANIMIZ YETKİSİNİ KULLANIR”

AKP Sözcüsü Çelik, “Artık seçim 14 Mayıs’ta diyebilir miyiz?” sorusuna “Artık katılaştı.” yanıtını verdi.

Seçime ait, “Meclis’ten karar alınması için muhalefetle bir görüşme yapılır mı, yoksa bu kararı Cumhurbaşkanı mı verecek?” sorusuna ise Çelik, şu cevabı verdi:

“Türkiye demokratik deneyime sahip bir ülke. Küçük bir güncelleme yapılıyor. Bu erken seçim manasına da gelmez. O zamanki seyahat yoğunluğu, vatandaşlarımızın yurt içindeki hareketliliği dikkate alınarak bunun rastgele problem edilmeden Meclis’ten çözülmesi halinde esasen sorun çözülür. Çözülmezse Cumhurbaşkanımız yetkisini kullanır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihine ait gereken işareti verdiğini belirten Çelik, Türkiye’nin büyük bir deneyimle, olgunlukla ve sakinlikle bu seçimi gerçekleştirebilecek yetkiye sahip olduğunu söz etti.

Çelik, Sinan Ateş cinayetine ait CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “torbacılara öldürttüğünüz Sinan Ateş” tabirini kınadıklarını, lanetlediklerini ve utanç verici bulduklarını söyledi.

Burada bir cinayetten bahsedildiğini, devletin adliyesi ve emniyetinin iş başında olduğunu aktaran Çelik, “Sayın Kılıçdaroğlu bazen kendisini adliye, bazen ordu, bazen yargı yerine koyuyor. Dün de küme konuşmasında bir sürü kişiyi tehdit etti, ‘AK Parti’ye oy verirseniz iki elim yakanızdadır.’ diyerekten. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yakasına yapışacağı tek kişi kendisidir. Bu türlü bir tehdit olmaz. Biz var olduğumuz sürece buna müsaade etmeyiz.” diye konuştu.

Çelik, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın “Erdoğan’ın ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” kelamlarının sorulması üzerine, “Bu tabir yanlış bir söz. Küme Liderimiz kendisiyle konuşmuş. Hiçbir biçimde bizim üslubumuzda, değerlerimizde olmayan, ne siyasi ne kültür olarak kabul etmeyeceğimiz bir tabir.” değerlendirmesini yaptı.

“MHP ile kimi kritik vilayetlerde ortak liste göstermeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna Çelik, şöyle yanıt verdi:

“Bizim seçim işleri liderimizle MHP’deki seçim işleri lideri arkadaşımız ortasında genel liderlerin iradesi doğrultusunda çok da düzgün gidiyor. Pek uyumlu ve unsurlarda çok süratli anlaşarak, büsbütün seçime odaklanmış olarak. Bu bahsettiğiniz bahis ile ilgili bir gündem olmadı. Gündem olduğu vakit kıymetlendirilir.”

“HİÇ BİR DEMOKRASİ TERÖRE TAKVİYE VERİLMESİNE MÜSAADE ETMEZ”

Çelik, HDP’ye yönelik kapatma davasına ait de bütün demokrasiler açısından terörün kırmızı çizgi olduğunu söyledi.

Meclis’te siyasal katılma yolları açıkken çalışan bu türlü bir düzeneğin terörle yan yana duran siyaset biçimi içerisinde olmaması gerektiğinin altını çizen Çelik, “Bütün dünya ayağa kalktı, bütün Türkiye ayağa kalktı, İsveç’te PKK’lıların Cumhurbaşkanımızın maketini yaparak yaktığı akınlara dönük. CHP’ye, GÜZEL Parti’ye teşekkür ettik. Burada bir tablo var hiçbir demokrasi teröre takviye verilmesine müsaade etmez.” diye konuştu.

Terörün insanlık cürmü olduğunu vurgulayan Çelik, “(Teröristlere sırtımızı yasladık) diye açıklama yapacaksınız ondan sonra da demokrasi, hak ve hukuk diyeceksiniz. Bu türlü bir iki yüzlülük olamaz.” dedi.

“26 Ocak’ta 6’lı masa toplantısı yapılacak. Tahminen o toplantıdan sonra adayın ne vakit açıklanacağını duyuracaklar? AK Parti olarak bu gelişmeleri nasıl gözlemliyorsunuz?” sorusu üzerine Çelik, “Muhtemelen bunlar adaylarını temmuzda açıklayacaklar. Seçimden sonra. Ben hiç bu kadar Türk siyasi hayatında apolitik bir süreç görmedim. Bu kadar toplantı yapılıyor. Aslında istişare etmek üzere istişare toplantısı yapılıyor. ‘Bir sonraki istişareyi nasıl yapacağız?’ diye.” değerlendirmesini yaptı.

“ALTILI MASA MİLLETE BEDEL ÖDETECEK BİR MODEL”

Çelik, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile “altılı yönetim” modeline yönelik açıklamalarına ait soru üzerine, şu tabirleri kullandı:

“Bu, siyaset değil. Ortaya çıkan model, altılı masa içindeki her parti genel liderinin kendi durumunu müdafaasıyla ilgili millete bedel ödetecek bir model. Bu modeller millet için, vatandaş için üretilmemiş. Bu masa, altılı masa aktörleri ortasındaki güç istikrarının nasıl kurulacağıyla ilgili üretilmiş. Bu model, milleti yönetmeye değil, altılı masayı yönetmeye talip.”

Altılı masanın adayının kim olacağının merak konusu olmaktan çıktığını tabir eden Çelik, “Kılıçdaroğlu aday olursa ne dersiniz?” sorusuna karşılık, “Bizim için hiç fark etmez.” sözünü kullandı.

BAŞÖRTÜSÜNE ANAYASAL GARANTİ TEKLİFİ

Çelik, başörtüsüne anayasal teminat getiren kanun teklifinin Meclis’ten geçmesini dilek ettiklerini belirterek, “Bizim önümüze gelen bu taslaklarda ve tekliflerde, ileriye dönük makus niyetli olarak kullanılabilecek ya da içinde bu sorunun geçmişte açtığı yaraları yine açabilecek birtakım söz yetersizlikleri, birtakım tabir boşlukları kelam konusu.” değerlendirmesinde bulundu.

“BİR KUŞAĞIN HAYATI İNANCI NEDENİYLE KARARTILDI”

Muhalefetin, AK Parti’nin teklifinde yer alan “dini inanç” sözünün ileride problemlere neden olacağını düşündüğünün hatırlatılması üzerine Çelik, şunları söyledi:

“Türkiye’de başörtülü genç kızların okula girmesi, ‘Bunlar moda sebebiyle başörtüsünü tercih ediyorlar. O yüzden yasaklayalım, bu âlâ bir moda değil’ diyerek mi yapıldı? Yoksa dini inançları yüzünden örtmeleri sebebiyle mi yapıldı? Uzayda yaşamıyoruz, soyut bir toplumda ve soyut bir ülkede bunu tartışmıyoruz. Net konuşalım. O vakit yapılan şeyler var. Bir kuşağın hayatı sadece dini inançları sebebiyle, başörtüsü örttükleri için karartıldı. Hayalleri, okulları, eğitimleri, gelecekleri çalındı.”

Çelik, teklifin Meclis’ten geçmeme ihtimaline ait, “Büyük bir çelişki içerisine düşerler. Ulu Meclis’in vazifesi bu siyasi iradeyi tecelli ettirmektir.” diye konuştu.

EYT DÜZENLEMESİ VE BORÇ YAPILANDIRMA

EYT düzenlemesine ait soru üzerine Çelik, düzenlemenin 1 hafta, 10 gün içerisinde Meclis’e geleceğini, ocak sonu ve şubat başında çıkmış olacağını söyledi.

Çelik, borç yapılandırma paketi düzenlemesinin çeşitli ülkelerde yapıldığını ve vaktinde ödeme yapanlara haksızlık etme manası taşımadığını vurguladı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, “2018 seçimlerinde milletvekili adayı olmadınız ve 2023 seçimlerinde aday olacak mısınız?” sorusuna, “Bizde ferdî karar yok, ortak akıl ile kolektif kararlar var.” cevabını verdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu