Ekonomi

AKP ve MHP’li vekillerden muhalefetin bir teklifine daha ret

Paylaş:

İYİ Parti, ‘Araç muayene fiyatlarındaki pahalılığın önlenmesi, bu hususta mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın problemlerinin tespit edilmesi ve alınması gereken önlemlerin belirlenmesi’ maksadıyla verdiği araştırma önergesinin başka önergelerin önüne alınarak TBMM Genel Şurası’nda bugün görüşülmesine ait küme önerisi verdi.

“MİLLETİMİZİN FERYATLARINA SIKLIKLA HUSUS OLMAKTADIR”

Öneri üzerine YETERLİ Parti Kümesi ismine Mersin Milletvekili Behiç Çelik, “Halkımızın iktidar eliyle, adeta soyulduğu araç muayene hizmetleri, milletimizin feryatlarına sıklıkla husus olmaktadır. 2007 yılında yapılan özelleştirme sonucunda, ülkemizdeki araç muayenelerini yapma yetkisi, TÜVTÜRK isimli bir şirkete devredilmiştir. Bu şirket, tek başına, yaklaşık 16 yıldır, araç muayenelerinden sorumludur. Ülkemizde trafiğe kayıtlı 27 milyon araç olup; özel ve resmi araçlar, her 2 yılda 1, şirket araçları ise, her yıl kelam konusu muayeneden geçmek zorundadır. Her yıl 10 milyondan fazla aracın muayene edildiği, her yıl milyar liraların bu istasyonlara ödendiği bilinmektedir” dedi.

“GEÇTİĞİMİZ YIL 507 LİRA OLAN ARAÇ MUAYENESİ, BU YIL BİN 130 LİRAYA YÜKSELMİŞTİR”

Muayene fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Çelik, “Muayene fiyatı enflasyona nazaran değil, maaş artırımına nazaran değil, bahsettiğim yine değerleme oranına nazaran belirlenmektedir. Bu oran üzerinden yapılan artırım sonucunda; geçtiğimiz yıl 507 lira olan araç muayenesi, bu yıl bin 130 liraya yükselmiştir. Araba muayenesi geciken her araç için, aylık yüze 5’lik gecikme artırımı uygulanıyor. Muayenesiz trafiğe çıkmanın cezası 951 TL olmuştur. Bu gelirlerin yarısı kelam konusu şirkete kaydolurken, kalan yarısı ilgili Bakanlığın hesabına yatırılmaktadır. Kendi ortalarında paylaşıyorlar yani… Sanki zalimce kendi halkını soyan kaç iktidar vardır” diye sordu.

“VATANDAŞA, MİLLETE BİR ZULÜM OLARAK DEĞERLENDİRİYORUM”

CHP Kümesi ismine kelam alan Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da “Yüzde 122,9 nispetindeki bir sayısı artış olarak nitelemek ne kadar hakikat ne kadar insaflı bir yaklaşım? Açıkçası, ben bunu bir artış değil, bir rezalet olarak; vatandaşa, millete bir zulüm olarak değerlendiriyorum. Ülkede bugün devletin resmî kurumunun açıkladığı enflasyon sayısı yüzde 65,27 iken, bu ülkenin emeklisine, bu ülkenin memuruna yüzde 30 artırımı büyük bir artırım olarak, bir lütuf olarak iktidar millete sunarken, minimum fiyata yüzde 54 nispetinde yapılan artırımı büyük artış olarak millete takdim eden bu iktidarın, araç muayene fiyatlarına yüzde 122,9 nispetinde artırım yapması ne akılla ne vicdanla ne matematikle izah edilebilir değildir” kelamlarıyla iktidarı eleştirdi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ MTV’DE YÜZDE 50 İNDİRİM YETKİSİNİ KULLANMIŞTIR”

İYİ Parti’nin önergesi üzerine son kelamı AKP Kümesi ismine Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar kullandı. Uçar, “Elbette ki hiç kimse bu fiyatların yüksek olmasını istemez ve sayın Cumhurbaşkanımız, hassasiyet göstererek vatandaşımızın yükünü hafifletmek için, örneğin; motorlu taşıtlar vergisinde yüzde 50 indirim yetkisini kullanmıştır. Bunun dışında, memur ve emekli maaş artırımlarında yapılan artışlar, taban fiyatın yükseltilmesi üzere birçok alanda takviyeler açıklanmakta ve milyonları rahatlatan düzenlemeler peş peşe yapılmaktadır. Ama siz dünyadaki gelişmeleri bildiğiniz hâlde kulağınızı tıkamışsınız, her mevzuyu siyasi gereç yaparak gerçeklerden ve tahlilden uzak bir siyaset izlemektesiniz” dedi.

Görüşmelerin akabinde UYGUN Parti’nin önerisi, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. ANKA

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu