AKP’den Gül’e KHK yanıtı:”Eksik varsa düzeltilir ama eksik yok”

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sivillere yargı bağışıklığı getiren düzenlemeye yönelik eleştirisine AKP adına yanıt Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Kanun zanla düşünülmez, okunur metne bakılır. 15 Temmuz benzeri eylemler diye bir şey asla yok. Bakın metne, metin çok açık. 15 Temmuz ve 15 Temmuz’un kendi eyleminin devamı diyor. Gece 12.00’yi geçtikten sonra olan bir eylemi biz 15 Temmuz’un dışında mı düşüneceğiz? Bu düzenleme sadece 15 Temmuz darbe girişimini engellemek için yapılan fiili adımlara ilişkindir. Eksik varsa düzeltilir ama eksik yok” dedi.

Turan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında düzenlemeye ilişkin eleştirileri yanıtlarken, gazetecilerin Gül’ün de rahatsız olduğunu anımsatmaları üzerine şöyle dedi, “O onu dedi, bu bunu dedi, doğru bulmuyorum. Bizim hükümetimiz belli, yürütmenin başı belli, ilgili bakanlık belli. KHK, bu konuyla ilgili kurumlarla görüşülerek çıkarıldı. Daha eski düzenlemelerdeki hassasiyeti paylaşmayanların bugünkü paylaşımlarını doğru bulmuyorum kim olursa olsun. Daha eski düzenlemede resmi görevliler için bu hak verilirken rahatsız olmayanların bugün rahatsız oluyor olmasını çok üzülerek karşılıyorum.” (DHA)

Jurnalci.com

ilgili haberler