AKP’li belediye başkanları bir bürokratı silah zoruyla kaçırıp sorguya çekmiş..

Manisa’nın Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Suat Diktaş’ın, AKP’li Yunusemre ve Saruhanlı ilçe belediye başkanları tarafından silah zoruyla kaçırılıp iki saat sorguya çekildiği ortaya çıktı. Diktaş, İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün olayı duyup valiye haber vermesi üzerine kurtulmuş.

Diktaş olup bitenleri AKP Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya’ya gönderdiği mektupta anlattı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın ulaştığı mektupta Diktaş, Yunusemre ilçesinde aracıyla seyrederken Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve 10-15 silahlı kişinin önünü kestiğini söyledi. Kameraların görüş alanında olmayan bir yere alındıktan sonra  belediyeye ait organize sanayi bölgesinde bir binaya götürüldüğünü anlatan Diktaş, daha sonra Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’nın da geldiğini anlattı.

Diktaş şöyle devam etti: “İki belediye başkanı iki saat savcı gibi ifademi baskıyla aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya için ‘Rüşvet alıyor mu’ diye sordular. ‘Ankara, İstanbul’a evrak göndermişsin, Özgür Özel ve danışmanıyla görüşmüşsün. MİT misin, Ankara’da kimlerin adamısın’ gibi sorular sordular. Sonra milletvekilimiz Metin Külünk, vali ve emniyet müdürünü arayıp kaçırıldığımı söylemiş. Polis tarafından emniyete götürüldüm.”

Mektupta adı geçen AKP Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk de ‘üzüntülü‘ olduğunu belirtti ve “Mektup Erol Kaya beyin önünde duruyor” demekle yetindi.

Jurnalci.com

ilgili haberler