GüncelGündem

AKP’li belediyenin post aygıtı skandalında 3 yıl sonra yeni gelişme

Paylaş:

AKP’li Demirci Belediyesi’nin Ankara’da bir fuarda sattığı eserler için kullandığı post aygıtının özel bir akaryakıt firmasına ilişkin olduğunun ortaya çıkması üzerine Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştı. Soruşturma üzerine İçişleri Bakanlığı, belediyeye başkontrolör görevlendirdi.

Manisa’nın AKP’li Demirci Belediye Lideri Selami Selçuk hakkında 2021 yılında ‘Orman yerine kaçak kongre merkezi’ yaptığı için soruşturma müsaadesi veren İçişleri Bakanlığı, daha sonra tıpkı yıl içinde imar planında yol olarak görülen alan üzerine kaçak balıkçı dükkanları yaptırdığı gerekçesiyle ikinci kere soruşturma müsaadesi vermişti.

Hakkında bakanlık tarafından iki kez soruşturma müsaadesi olan AKP’li belediye lideri bu sefer, post aygıtı skandalı ile tekrar gündeme geldi.

POST AYGITI ÖZEL BİR FİRMAYA İLİŞKİN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

AKP’li Demirci Belediyesi 28 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihleri ortasında Ankara Altınpark Anfa’da 12. Ege Vilayetleri Tanıtım Fuarına katıldı. Bu fuarda Demirci Belediyesine ilişkin kiralanan stant da Demirci’de üretildiği argüman edilen eserlerin satışı da yapıldı.

O devirde standa gezen TBMM Eski Lideri Bülent Arınç ve AKP Manisa Milletvekili İsmail Bilen’de alışveriş yapan isimler ortasında yer almıştı.

Ankara’daki fuarda AKP’li Demirci Belediyesi’nin standından eser alan bir vatandaş ödemeyi kredi kartıyla yaptı. Ekstre bilgilendirmesine yansıyan firma bilgisinin Demirci ilçesinde ticari faaliyet gösteren özel bir akaryakıt firmasına ilişkin olduğu ortaya çıktı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Vatandaşın kredi kartı ekstre bilgisini ilçede mahallî gazetecilik yapan Mustafa Pak’a göndermesiyle bahis gündeme taşındı.

Gazeteci Mustafa Pak’ın skandalı ‘Post aygıtı mı, dost aygıtı mı?’ başlıyla haberleştirmesinin akabinde Demirci Cumhuriyet Savcılığı haberi kabahat duyurusu olarak kabul ederek soruşturma başlattı.

Fuarda satılan eserlerle ilgili belediyeye resmi bir giriş çıkışın olmadığı ve vergi yol kanununa muhalif davranıldığı da savcılığın soruşturmasına husus oldu.

Savcılık ayrıyeten AKP’li Belediye Lideri Selami Selçuk hakkında soruşturma müsaadesi verilmesi için İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.

3 YIL SONRA BAŞKONTROLÖR GÖREVLENDİRİLDİ

2019 yılında yaşanan skandal ile ilgili geçen 3 yıllık mühletin akabinde İçişleri Bakanlığı belediye lideri Selami Selçuk hakkında soruşturma müsaadesinin verilip-verilip verilmeyeceği konusunda, yaşanan tezlerin gerçekliğinin araştırılması ve soruşturulması hedefiyle geçtiğimiz eylül ayında AKP’li belediyeye Mahalli Yönetimler Başkontrolörü görevlendirdi.

Yaklaşık bir hafta boyunca AKP’li Belediye’de inceleme yapan başkontrolörün yapılan cürüm duyurusuna yansıyan bireylerin sözüne başvurduğu, ortadan geçen 3 yıl ve soruşturma kademesindeki öbür gelişmeleri de denetlediği öğrenildi.

KONUYU GÜNDEME TAŞIYAN GAZETECİNİNDE SÖZÜNE BAŞVURULDU

Bir hafta boyunca AKP’li belediyesinde incelemelerini ve kontrollerini yürüten başkontrolör, Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma başlatmasına sebep olan tezleri gündeme taşıyan gazeteci Mustafa Temiz’inde tabirine başvurdu.

Yaşanan post aygıtı skandalını gündeme taşıyan gazeteci Mustafa Pak ise yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi:

“Yaptığım araştırmalar sonucunda fuarda satılan eserlerin devrinde resmiyete uygun olarak belediyeye giriş çıkış usulüyle alınmadığı, Demirci’de üretilmeyen birtakım eserlerinde diğer vilayetlerden alınıp fuarda ilçede üretilmiş üzere gösterilerek satıldığı, satın alınan birtakım eserlerin ticaret erbabı olmayan, fatura kesmeye haiz olmayan üreticilerden alındığı bilgisine ulaştım.

Ayrıca post aygıtı ile ilgili yaptığım araştırmada aygıtın belediyeye ilişkin olmadığını, aygıtın ilçedeki bir akaryakıt firmasına ilişkin olduğunu öğrendim. Mevzuyla ilgili yaptığım haberi Cumhuriyet Savcılığımız cürüm duyurusu olarak kabul ederek soruşturma başlattı.

Çünkü bu olayda kamu ziyana uğratıldığı üzere, misyonu berbata kullanma, devletten vergi kaçırma, mevzuat ve maddelere uyulmadan yolsuzluk yapıldığı görülmektedir. Yaşanan bu türlü bir duruma sessiz kalmam mümkün değildi.

Bu olay demirci Belediyesi’nde yaşanan tek usulsüzlük değil. Geçtiğimiz devirlerde yaşanan usulsüzlükler hakkında belediye lideri Selami Selçuk hakkında İçişleri Bakanlığı iki kez soruşturma müsaadesi verilmişti. Tek umudumuz bu usulsüzlüklerde ve yasadışı işlerde sorumluların cezalandırılmasıdır.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu