GüncelGündem

AKP’li belediyenin yönettiği ilçede ucuz yemek kuyruğu

Paylaş:

Ekonomik kriz, dört kişilik bir ailenin ömür maliyetinin 53 bin TL’ye çıktığı İstanbul’da ziyadesiyle hissediliyor. Geçimini sıkıntı sağlayan vatandaşlar askıda ekmek, daha ucuz eser satan marketler peşinde… İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri ortasında olan ve 10 tanesi hizmete giren “Kent Lokantaları” da son aylarda dar gelirli İstanbullulara nefes aldırdı. AKP’li belediyelerin yönettiği Üsküdar ve Çapa’daki kent lokantaları önünde oluşan uzun kuyruklar toplumsal medyaya yansıdı.

Kent lokantaları açılışlarında yemekleri vatandaşlara İBB Lideri Ekrem İmamoğlu dağıtıyor…

1 YILDA 1 MİLYON 820 BİN KİŞİ

İBB’nin 40 TL’ye 4 çeşit yemek sattığı kent lokantaları her gün hınca hınç doluyor. Belediyeye ilişkin lokantaları en çok öğrenciler ve emekliler tercih ediyor… Günde ortalama 7 bin 500 kişilik yemek hizmeti verilen kent lokantalarında, açıldığı 2022 yılından 2023 yılının sonuna kadar 1 milyon 820 bin kişi ucuz yemek yedi. İBB Lojistik Dayanak Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında hazırlanan dört çeşit yemek listesinde çorba, ana yemek, yardımcı yemek, ekmek ve içecek var. Kent lokantalarının tamamında bayan işçi istihdam ediliyor.

Menü her gün değişiyor…

10’u hizmette, gaye daha fazlasını açmak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşları, hem ekonomik hem sağlıklı hem de lezzetli yemeklerle buluşturan Kent lokantaları şimdilik 10 yerde hizmet veriyor. Açılan Kent lokantaları; Avcılar, Bağcılar Çapa, Hisarüstü, Küçükçekmece, Pendik, Sultanahmet, Sultanbeyli, Ümraniye ve Üsküdar’da yer alıyor… İBB Lideri Ekrem İmamoğlu İstanbul’da daha birçok ilçede Kent Lokantası’nı açma amaçlarının olduğunu belirterek, “Öğrencilerin ve gereksinim sahiplerinin kaliteli ve uygun fiyatlı yemeğe ulaşabilmesi için Kent Lokantaları açıyoruz. Ekonomik zorluklara karşı dayanışma ve takviyemizi artıracağız” dedi. Kent Lokantaları, pazar günü dışında 12:00 ile 20:00 saatleri ortasında hizmet veriyor.

Öğrenci ve emeklinin beğenilen yeri

Kent lokantalarına en çok emekli ve öğrenciler istek gösteriyor. Onlar nedenini şöyle açıklıyor: “4 çeşit sıcak yemeği 40 liraya öteki yerde bulmak imkansız. Aldığımız maaş düşük geçinemiyoruz, öğrenci harçlığı ise belirli. Böylesi yerler hepimiz için güzel oldu. En azından bir öğün de olsa aç kalmıyoruz. Umarım lokantaların sayıları çoğalır ve bu düzgün hizmete iktidar pürüz koymaz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu