AKP’li Mehmet Metiner ‘Anıtkabir yıkılsın’iddiasına yanıt verdi…

AKP milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.

AKP milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.

Sosyal medyada FETÖ’cüler tarafından hakkında “Anıtkabir yıkılmalıdır” şeklinde sözler söylediği şeklinde mesajlar atıldığına dikkat çeken Mehmet Metiner, “Bunu Atatürkçülük kisvesine bürünerek yaptılar. Böyle bir beyanımın olmadığını ve asla olamayacağını açıklamayı bile zaid addederim” dedi.

Mehmet Metiner’in yazısının son bölümü şöyle:

“’Anıtkabir yıkılmalıdır’ yalanı

“FETÖ’nün siyasi ayağı” bağlamında söylediklerim belli ki FETÖ’cü alçakları fena halde rahatsız etmiş.

Pensilvanya’nın oğlu ile kızını görmeden, dahası Pensilvanya’yla ittifak halindeki terör örgütünün siyasi partisini göz ardı ederek “FETÖ’nün siyasi ayağı” üzerinden AK Parti’nin içine hamle yapmaya kalkışan kripto FETÖ’cüler sözlerimden duydukları rahatsızlığı “itibar suikastı”na dönüştürmeye çalıştılar. Yalan üretmekte üstlerine yok. Yalanı yaygınlaştırmak konusunda da hayli mahirler. Her kılığa rahatça bürünebildikleri için nabza göre şerbet vermeyi de iyi biliyorlar. Mesela Hrant Dink’i öldürttükleri bilindiği halde bugün kalkıp “Ermeni soykırımı” iddiasının ateşli savunucuları olarak karşımıza çıkabiliyorlar.

İşte “Anıtkabir yıkılmalıdır!” dediğimi sosyal medyada tedavüle sokanlar da bu alçak FETÖ’cülerdir. Bunu Atatürkçülük kisvesine bürünerek yaptılar. Böyle bir beyanımın olmadığını ve asla olamayacağını açıklamayı bile zaid addederim. Kim ki aksini iddia edip ispatlamazsa şerefsizdir diyorum.

Bu yalana inanıp laf çakanlar da bu yalanı üretip yayanlar gibi şereften yoksundurlar.”