AktüelGüncelTürkiye

AKP’li Ömer Çelik: Laik devlet prensibini güçlü bir şekilde savunuyoruz

Paylaş:

AKP'li Ömer Çelik: Laik devlet prensibini güçlü bir şekilde savunuyoruz

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklama yaptı. Çelik açıklamasında anayasa çalışmalarına da değinerek, “Laiklik bir toplumsal barış ilkesi olarak yerini koruyacak. AK Parti laik devlet düzenini sağlamaktadır. Laik devlet prensibini güçlü bir şekilde savunuyoruz” dedi.

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, yurt sorununa ilişkin olarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız öğrenci kardeşlerimizin bir odada kaç kişi kaldığı ile bile ilgilenmektedir. Yurtlar her zaman gündemimizde. Bu konuda oldukça devrimci adımlar attık. Kapasite dönemimizde 10 katına çıkarılmıştır” diye konuştu.

Dün tüm dünyada yaşanan sosyal medya kesintisinin de sorulması üzerine Çelik, “Dün gece de gördük, platformlar çöktü. Bir yandan hayatı kolaylaştırırken bir yandan da zorluklar ortaya çıktı. Bu alan zannedilen kadar güvenilir bir alan değil” ifadesini kullandı.

Çelik’in açıklamaları şu şekilde:

Ülkede Organize Sanayi Bölgesi olmayan il kalmamıştır. Bugün itibariyle OSB sayısı 325’e ulaşmıştır. Toplam istihdam da büyük bir başarıyı ortaya koymaktadır. OSB’lerde istihdam sayısı 2 milyon 131 bin kişiye ulaşmıştır.

Türkiye’nin her tarafındaki yatırımları biz parti olarak takip ediyoruz. Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğu, dev bir yatırım üssü olduğu açıktır. OSB’lerdeki üretimin daha çok artması yönünde yeni rakamlara ulaşıcağımız kesindir.


Cumhurbaşkanımız Paris İklim Anlaşması’nı Meclis’e sunma kararını BM’de gündeme getirmişti. Buradaki yeşil mutabakat dünyamızı ve ülkemizi çok yakından ilgilendiriyor. Pandemide bir kez daha görüldü ki; insan doğayı yok ediyor. Yeşil Kalkınma Devrimi denen süreçle ilgili çalışmalarımızı çok sıkı bir şekilde sürdüreceğiz. Söylem olarak kalmasına müsaade etmeyeceğimiz bir husustur.


İdlib’te ve Suriye’nin diğer bölgelerinde barışın kalıcı olmasına önem veriyoruz. İdlib’te çıkacak bir gerginlik yeni bri göç dalgasına neden olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Soçi’de Putin ile yaptığı görüşme bu açıdan önemlidir. Suriye’de kalıcı barışın sağlanması bizim için esastır. Bu siyasi çözüm, zemininin korunması için İdlib dahil diğer bölgelerde istikrarın sağlanması önemlidir.

Özellikle Fırat’ın doğusunda terör örgütlerinin hareketleri ve onlara destek veren ülkeler her zaman gündemimizdedir. İdlib’te ateşkes ihlalleri ve sivillere yönelik saldırıları da yakından takip ediyoruz.

İslamofobi ve İslam düşmanlığı konusunda yapılan faaliyetleri yakından takip ediyoruz. Son olarak Galatasaray-Marsilya; Bozkurtların nefret suçu işlediğine dair Fransa’da bir milletvekili iddiada bulundu. Marsilya tribünleri içerisindeki bir grubun Türkiye’ye ve Azerbaycan’a karşı nefret suçu içeren pankartlar açtığı görüldü. Galatsaray taraftarı sadece dozunda cevap vermiştir.

Yine maalesef Fransa’da içişleri bakanı kaç tane camii kapattığıyla övünüyor. 6 caminin kapatıldığını söylüyor. Ama kullandığı söylem başından itibaren yanlış. Fransa İçişleri Bakanı’nın sözleri ayrımcılık içeriyor.

Mavi vatan kırmızı çizgimizdir. Mavi vatan kırmızı çizgimizdir, ana vatanın ayrılmaz parçasıdır. Birisi çıkıp da mavi vatan kavramı saldırganlık içeriyor diyorsa, bunu da TBMM üyesi sıfatıyla söylüyorsa bunun tamamen karşısında olduğumuzu söyleriz. Mavi vatanı korumak için her şeyi yaparız.

Laiklik bir toplumsal barış ilkesi olarak yerini koruyacak. AK Parti laik devlet düzenini sağlamaktadır. Laik devlet prensibini güçlü bir şekilde savunuyoruz.

Öğrencilerimizle her zaman yakından ilgilendik. Geçen yıl online eğitim yapılmasının ardından bu yıl yurtlara talep iki katına çıktı. 81 ilde 721 yurt bulunuyor. Bu rakamlar bütün ilgili kurumlara dağıtıldı. Her sene öğrenci sayısı artıyor, yeni ihtiyaçlar oluyor. Bütün belediyelerimiz yurt imkanından faydalanamayan öğrencilerimize ulaşmak üzere görevlendirildi.

Pars Alüminyum Tozu

Kullanım alanları

Metalik Pigment olarak; kaplama, boya, mürekkep ve tekstil sektöründe dekoratif amaçlı parlak gümüş rengi için kullanılır

Kimyasal olarak; Alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır

Roket Yakıtı olarak. kullanılır

Fotovoltaik kalın film pastası olarak; güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır

Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılmaktadır. Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır

Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır

Yapışkan, Dolgu Macunu ve Kaplama olarak uzay ve askeri uygulamalarda kullanılır.

Patlayıcı olarak maden, havai-fişek ve askeri savunma sektöründe kullanılır

Toz Metallurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti                                                        

0216 4421200-0552 3307100

www.kimyadeposu.com

Kurşun oksit,mürdesenk,çinko tozu,alüminyum pastası,spekularit,demir tozu,mangan dioksit,mikronize manganez,mangan tozu,kurşun monoksit,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,netyerim.net,claypacks.com,nem alıcılar,aktif kil paketleri,silika jel,kaolin,potasyum silikat,sıvı kükürt,sıvı kaolin,diyatomit,hayvan altlığı,sepiyolit,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu

                                              

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu