GüncelGündem

AKP’nin kalesinde ‘Hayat pahalılığı’ isyanı

Paylaş:

Türkiye’de çabucak hemen her esere artırım gelmeye devam ediyor. Artırımlardan beli bükülen vatandaş, pazar ve marketlerde etiketlere bakmaya dahi korkuyor.

Dar gelirli vatandaşlar enflasyon altında “ezildiğini” söylerken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başta olmak üzere iktidar yetkilileri vatandaşların enflasyona ezdirilmediğini ve ezdirilmeyeceğine yönelik açıklamalarda bulunuyor.

Hayat pahalılığını iliklerine kadar hisseden vatandaş ise, iktidar yetkililerinin tersine enflasyon altında ezildiklerini ve geçinemez durumda olduğunu söylüyor.

SÖZCÜ, AKP’NİN KALESİ KONYA’DA VATANDAŞLARA MİKROFON UZATTI

SÖZCÜ takımı, AKP’nin kalesi diye nitelenen vilayetlerden Konya’da vatandaşa mikrofon uzattı ve “Vatandaş olarak enflasyona ezdirilmediğinizi düşünüyor musunuz?” diye sordu. Konyalı vatandaşların verdiği cevaplar şu formda oldu:

“BIRAKIN MİLLETİN BELİNİN BÜKÜLMESİNİ BELİ KIRILDI ARTIK”

Pazarcı esnafı:
15 yıldır bu bölümdeyim. 2-3 yıldır bu kadar ağır kaidelerde bir iktisatta bırakın milletin belinin bükülmesini beli kırıldı artık. Buranın nabzını tutan biziz. Durumu yeterli, berbat ya da çok düşük olanı biz biliyoruz. Hepsinin ortak özelliği hayat pahalılığı… Ben domatesi yazın 2-3 liraya satıyordum, şu an düşük 10 liraya domates satıyorum. Nasıl enflasyon düşükmüş, ezdirilmiyormuş… Bana sorsunlar ya! O denli üç markete giderek enflasyon ölçülmez.

“ENFLASYON ALTINDA ÇOK EZİLİYORUZ”

İsmini vermek istemeyen vatandaş: Çok eziliyoruz. Her şeye bakıp bakıp geçiyor, bir şey alamıyoruz. Artık her şeye uzaktan bakıyoruz.

Fatma Dinç: Ezilmediğimizi düşünüyorum. Türkiye’de o kadar çok para var ki herkesin konutunda 2-3 otomobil var. Otomobiller da bir milyondan aşağı değil. Ekmekler, kıyafetler çöp kutusunun içerisinde. Türkiye hiç ağlamasın.

Fatma Dinç

İsmini vermek istemeyen vatandaş: Kimse geçinemez. Hayat sıkıntı. Her şey değerli. Yapacak bir şey yok.

İsmini vermek istemeyen vatandaş: Her gün artırım koyuyorlar. Bir peynir 65 lira-120-150 lira. Ne diyelim? Enflasyon altında çok eziliyoruz.

“TÜRKİYE İFLAS ETMİŞ DURUMDA”

Ali Tosun: Seçimden bu yana bu kaçıncı zam! Türkiye bitti, iflas etmiş durumda. Bir sigaraya 20 lira artırım verdi. Bu vatandaşa ayıp değil mi? Enflasyona nasıl ezdirmiyor! 60 lira olan bir peynir 150 lira. 90 lira artırım gelmiş. 5 lira olan kabak 20 lira… Belediye seçimini de düşünsünler. Konya’da masraf elden. Ankara, İstanbul aslında gitti. Her yer masraf.

Ali Tosun

İsmini vermek istemeyen vatandaş:  Hayat ateş olmuş yaklaşamıyor kimse. Bakın ne kadar boş, alışveriş yapan yok. Dolaşıyorum, 2 ekmek aldım. Zirvedeki 2023 diyordu artık 2053 diyor.

“ÇOK GÜÇ DURUMDAYIZ”

Suna Doğan: Enflasyona çok ezildik, hem de inanılmaz çok ezildik. Minimum fiyat 11 bin lirayken kiralar nasıl 15 bin lira olur. Bu beşerler ne yiyip içsin, çok acayip bir şey. Yazık, günah insanlara…Çok berbat, bu türlü bir iktisat olmaz, bu türlü bir ülke olmaz. Bu türlü bir sistem olmaz yani, ben hiç beğenmiyorum. Bunun din, lisan, ırkla alakası yok. Ben artık adliyeden geliyorum, inanılmaz sıkıntı durumdayız. Ben kanser hastasıyım, çalışamıyorum ve hiçbir gelirim yok. Sahiden çok güç durumdayız. Bunun değişmesi gerekiyor. Hangi bakan ilgileniyor, nedir Valilik midir, diğer bir yerin kararı mıdır bunlara bir el atmaları lazım. Sokakta bile kalamıyoruz, sokaklar bile çok tehlikeli.

Suna Doğan

Bayram Ormancı: Hayat pahalılığı yok diye kim söylüyor. Hayat pahalılığı devam ediyor, hayat pahalılığı yok diye bir şey yok. Her şey azar azar devam ediyor. 50 liraysa 10 gün sonra 60-70 lira oluyor. Hayat pahalılığı devam ediyor. Ben 7 bin lira para alıyordum, artırım da vermedi. Alacağım mallar ne olacak? 70’e aldığım 140 lira oldu. 150’ye aldığım mallar 250-300 lira oldu. Bunu kim karşılayacak? Hayat pahalılığın durduğu yok, sürüyor. Neyden kaynakladığını bilmiyorum.

“ÜLKE OLARAK BİTMİŞİZ”

Adem Kaya: Enflasyona ezdirmedik diyen palavra söyler. Şu anda en ufak peyniri 150 liraya veriyorlar. Enflasyona ezdirmiyoruz diyorlar fakat her şeye artırım geliyor. Bugün taban fiyat 11 bin lira fakat adam 10 bin lira konut kirası veriyor. Ülke olarak zati bitmişiz, bunu anlatmanın bir gereği yok. 11 bin lira maaş alan vatandaş 150 liraya peyniri nasıl alsın? Sarayda ben de yaşasam ben de ezilmem. Lakin vatandaş olarak ben eziliyorum. Allah yardımcımız olsun.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu