AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

Akşener: Tayyip Bey, Sen Saçmaladıkça Olan Güzelim Memlekete Oluyor

Paylaş:

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türk Lirası’ndaki değer kaybına dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Akşener, “Daha iki hafta önce Türki uçuyor diyordun ekonomiyi şaha kaldırıyordun hatta ciltler dolusu ekonominin kitabını yazıyordun. Hayırdır Sayın Erdoğan hesabın mı şaştı? Anlatacak masallar mı bitti, suçlayacak meslek grubu mu kalmadı? Türkiye ekonomisini işgal etmeye kalkanlar sen, beş müteahhidin ve liyakatsiz kadrolarından başkası değil. Ekonomiyi yerle bir eden siz, ticareti işgal eden siz, tarıma taarruz başlatan siz, millet Hazinesi’ni yağmalayan da siz” ifadelerini kullandı.

“Beceriksizlikle ihanet arasında ince bir çizgi vardır. Beceremediği halde makam mevki işgal etmek en büyük ihanettir. işte o nedenle kendisinin niyeti iyi midir kötü müdür artık bir önemi yok. Çünkü söz konusu ülkeyi yönetmekse cehalet ve ihanet aynı yola çıkar” şeklinde konuşan Akşener, iktidara şu şekilde seslendi:

“İstediğiniz kadar bağırın çağırın ekonomiye ettiğiniz ihanetin ispati televizyon kanallarının sağ alt köşesinde duruyor. Yetkiyi aldınız görevi kötüye kullandınız. Bunun bedelini ilk sandıkta ziyadesiyle ödeyeceksiniz, bundan şüpheniz olmasın.”

Erdoğan’ın, “Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz ve fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunları görüyoruz” ifadesine anımsatan Akşener, “Tayyip Bey bu iş böyle olmuyor sen saçmaladıkça olan bu güzelim memlekete oluyor” dedi. Akşener, “Gel daha fazla tadımız kaçmadan getir sandığı gerisini biz ve milletimiz hallederiz. Sen yeter ki gölge etme biz başka ihsan istemiyoruz” sözleriyle erken seçim çağrısı yaptı.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu