Albayrak Reform Paketi’ni açıklayacak

ENERJI VE TABII KAYNAKLAR BAKANI BERAT ALBAYRAK VE TURKIYE ODALAR VE BORSALAR BIRLIGI BASKANI RIFAT HISARCIKLIOGLU,SUADA'DA DUZENLENEN G3/GLOBAL GIRISIMCILIK HAFTASI KAPSAMINDA DUZENLENEN PANELDE KONUSMA YAPTI.FOTO:Akın CELIKTAS/ISTANBUL,(DHA)

Piyasaların gözü orada! Bakan Albayrak Reform Paketi’ni açıklayacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yarın saat 11:00’de İstanbul’da düzenleyeceği toplantıyla Reform Paketi’ni açıklayacak. Paketin Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamındaki hedeflere yönelik tedbirler içermesi bekleniyor.

Bakan Albayrak, 28 Mart’ta katıldığı bir televizyon programında, 8 Nisan haftasında büyüme, enflasyon, bankacılık başta olmak üzere tüm alanlarda atılacak adımları içeren genel çerçeveye ilişkin açıklamalarda bulunacaklarını belirtmişti.

Tedbirlerin bir kısmı yönetmelik bir kısmı kararname olacak Bakan Albayrak, alınacak tedbirlerin bir kısmının yönetmelik ve kararname olacağını, bir kısmının yasal düzenleme ile hayata geçirileceğini kaydetmişti.

Albayrak “Türkiye’nin artık bundan sonraki gündemi, finansal mimarisi, finansal güvenlikse, finansal ekonominin desteklenmesi açısından tüm enstrümanlarla sağlıklı ve reel büyüyen bir ekonomiyi ne şekilde destekleyeceğine dayalı atılacak adımlarsa, ne gerekiyorsa bu adımları atacağız” demişti.

Jurnalci.com