Dünya

Almanya kapılarını Türklere açıyor: Kuralları belirli oldu

Paylaş:

Almanya’da iş piyasasının talepleri doğrultusunda kapılar açılıyor. Alınan yeni kararla birlikte yılda 400 bin yabancı personel alınacak ve vize süreçleri kolaylaştırılacak.

“İş aramaya gidiyorum” diyenlerin “Şans Kartı” ile ülkeye gidebileceği ve bunun için ise rastgele bir diploma kuralı olmadığı açıklandı.

Hazırlanan “şans kartları”nın dizaynları kamuoyu ile paylaşıldı.

Tek koşul belirli bir düzeye kadar Almanca bilmek, iki yıllık iş deneyimi, uygun yaş ve Almanya’ya ahenk sağlayabileceğini göstermek. Bunun için bir puanlama sistemi olacak ve kişi kısa müddette vizesini alacak.

İşçiler AB dışı ülkelerden ve bilhassa Türkiye’den alınacak.

İŞ ARAMAK İÇİN BAHT

Alman hükümetinin yeni kanun tasarısı hazırlandı ve ocak sonunda yürürlüğe girmesi bekleniyor. Belirlenen işi yapma potansiyeli olanlar, elinde ustalık diploması olanlar, kalfalık dokümanı olanlar bile “İş aramak için Talih Kartı” ile Almanya’ya gelebilecek.

Üst seviye eğitimli çalışanların, diploma ya da gibisi evrak denklikleri daha da kolaylaşacak.

SADECE HEKİMLER DEĞİL

Bu defa “Türk doktorların” dışında, öteki kesimlerde de personel alınacak. Öbür kesim çalışanları, “Şans Kartı” ile başvurup Almanya’ya gelebilecek. Muhalefetin birtakım kısımlarının itiraz etmesi beklense de, yeni kanun tasarısının birtakım kuralları şöyle:

İŞ ARAMAYANLARA TALİH KARTI: Biraz Almanca bilip belli bir alanda marifeti olanlar, bir mesleği bilenler bunu ispatlayabiliyorsa, Türkiye’den Alman Başkonsolosluğu’na başvurup “İş aramak amacıyla” Almanya’ya gidebilecek. Potansiyel olarak o işi yapıp yapmadığına bakılacak. Bunlara bir baht kartı verilecek ve puanlama sistemi ile gitmeleri sağlanacak. Eğitimi, lisanı olanların talihi daha fazla olacak.

ALMANYA’DAN İŞ TEKLİFİ: Almanya’dan iş teklifi alanların vize almaları daha da kolay olacak. Diploma ya da öteki dokümanların denklikleri kolay olacak. Ustalık, kalfalık bir iş yerinde iki yıldan fazla çalışmış olma üzere kriterler yetecek.

MÜHENDİSLER VE NİTELİKLİ İŞÇİ: Tabiplerden sonra artık de mühendisler için kapılar açılıyor. Nitelikle işçi, Almanya’da bir iş kontratı aldığında çok rahatlıkla vizesini alıp gelebilecek.

2035’E KADAR 7 MİLYON: Bu halde 2035’e kadar 7 milyon çalışan açığı kapatılacak. Personel açığını muhalefetteki Hıristiyan Demokrat Parti de kabul ediyor. Hükümet ortağı Liberal Parti de plana takviye veriyor ancak, gelip de ahenk sağlayamayanların yahut iş akdi bitenlerin ülkelerine dönmesi için gerekli tüzel altyapının oluşturulmasını savunuyor.

HANGİ DALLARDAN ALINACAK: Hekimler, mühendisler, güzel bir eğitimi olan ve lisan bilen öğretmenler, sıhhat bölümünden öbür elemanlar çarçabuk gelebilecek. Bunun yanı sıra şu ana kadar kapıların açılmadığı yeni alanlar da var. Hizmet bölümü, oteller, lojistik firmaları, paket servisler, garsonlar, restoranlar, inşaat kesimi Türkiye’den istediği elemanı getirebilecek.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu