Dünya

Almanya’da gündem ‘Darbeci Nine’: “Hükümeti devirmeyi adım adım planladı”

Paylaş:

Almanya’da Sıhhat Bakanı Karl Lauterbach’ı kaçırma ve darbe planı yaptıkları argümanıyla tutuklu bulunan sanıkların “terör örgütü kurmak” kabahatiyle yargılanacağı açıklandı.

Federal Savcılıktan yapılan açıklamaya nazaran, geçen yıl Nisan ve Ekim aylarında tutuklanan 5 zanlı hakkında iddianame hazırlandı ve duruşma yakında başlayacak.

Kendisine “Birleşik Vatanseverler” diyen kümenin önderi olarak öne çıkan isim ise, isminin Elisabeth R. olduğu açıklanan 75 yaşındaki emekli bir öğretmen. Alman basınında “Darbeci Nine” ismiyle anılan bayan ve öbür dört sanık, otomatik silah ve tabancalarla yakalanmıştı.

Kendilerini İmparatorluk Vatandaşları (Reichsbürger) olarak tanımlayan bir diğer çok sağcı kümeye yönelik “Kangal Operasyonu” kapsamında binlerce polisin iştirakiyle 7 Aralık’ta birçok adrese şafak baskınları düzenlenmiş, 25 kişi gözaltına alınmıştı.

ÜÇ ETAPLI DARBE PLANI HAZIRLADI

İmparatorluk Vatandaşları üzere Alman cumhuriyetini devirip yerine 19. yüzyıl Almanya’sındaki üzere bir imparatorluk kurma amacıyla şiddet hareketleri planlayan Birleşik Vatanseverler kümesinin, silahlı ayaklanma ve iç savaş için hazırlık yaptığı da belirtiliyor. “Darbeci Nine” de ordunun denetimini ve sivil idaresi ele geçirmek hedefiyle güç sınırlarını sabotaj, Covid tedbirleri nedeniyle çok sağcıların sert eleştirdiği sıhhat bakanının kaçırılması üzere adımları içeren üç etaplı bir planı şahsen hazırlamakla suçlanıyor.

Plana nazaran bir aktör Başbakan Olaf Scholz kılığına girerek televizyonda hükümetin ve anayasanın askıya alındığını, monarşiye dönüldüğünü ilan edecekti. Saksonya’daki komşuları darbe planını yöneten yaşlı bayanın, geceleri bahçeyle uğraşan “tuhaf biri” olduğunu söylemişti.

Birleşik Vatanseverler kümesi üyelerinden olan bir muhasebeci, Alman ordusu ve polisinden kimi bölümlerin de darbeye takviye vereceğini öne sürmüştü. Darbe planlarına Rusya’nın da dışarıdan dayanak verdiği savları gündeme gelmişti.

71 yaşındaki ‘darbeci Prens’ Heinrich VIII. Reuss

Almanya’da monarşiyi yine kurmak isteyen, kendilerini Alman İmparatorluğu Vatandaşları olarak gören çok sağcıların sayısı iç istihbarat raporlarına nazaran 23 bini buluyor ve bunların kıymetli kısmı de eline silah almaya hazır.

Alman basınında yer alan haberlerde, darbe teşebbüsünde yer alanlar ortasında eski asker ve polisler, yargıçlar, müzisyenler ve hekimlerin olduğu aktarılmıştı.

İmparatorluk Vatandaşları’nın başkanı olduğu öne sürülen ve Prens unvanını kullanan Heinrich VIII. Reuss’un, aralıkta tutuklanmadan evvel geniş bir arazi satın almak için federal hükümet yetkilileriyle bir milyon euroluk mukavele imzaladığı ortaya çıkmıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu