GüncelGündem

Alper Taş: Utanç davasına dönüştü

Paylaş:

Cumartesi Anneleri davası öncesi kaymakamlığın basın açıklamasını yasaklaması nedeniyle sert bir formda gözaltına alınan Sol Parti PM üyesi Alper Taş, “İstanbul’daki iki dava utanç davasına dönüştü” dedi.

Cumartesi Anneleri’nin dün İstanbul Çağlayan’daki adliyede görülecek davası öncesi, adliye etrafındaki alanda basın açıklaması, toplanma ve şov yürüyüşü yapılması Kağıthane Kaymakamlığı tarafından yasaklanmıştı.

Çağlayan’da toplananlara polis müdahale etti, 16 kişi gözaltına alındı. 16 kişi içinde Sol Parti meclis üyesi Alper Taş da vardı. Taş’ın sert bir biçimde bir sivil polis tarafından koluna asılarak gözaltına alınması kamuoyunun ve siyasetçilerin yansısını çekti.

DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMAK İSTEDİK

Taş, akşam saatlerinde hür kalırken gözaltı sonrası şu açıklamayı yaptı:

– İstanbul’da iki dava vardı. Bir tanesi Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava, başkası de Cumartesi Anneleri’nin yargılandığı dava. Biz adalet, hukuk, demokrasi ismine iki davaya da katılmak istedik, eşlik etmek istedik. İki davayla da dayanışma içerisinde olmak istedik. Lakin her iki davada da yasaklarla karşı karşıya kaldık. İnsanların davaya katılmasının önüne geçtiler. İnsanların toplanmasını yasakladılar.

BÜYÜK BİR ADALETSİZLİKLE KARŞI KARŞIYA KALDIK

– Her iki davada da büyük bir adaletsizlikle karşı karşıya kaldık. Adeta İstanbul’daki iki dava, utanç davasına dönüştü. Biz bu utanca reaksiyonumuzu demokratik, barışçıl halde tabir ettik. Bu söz edişimiz sonunda gözaltına alındık. Hepimiz hür bırakılmış vaziyetteyiz, düzgünüz. Bu bir özgürlük uğraşı, adalet gayreti, eşitlik gayreti. Çabayı daima birlikte kazanacağız. Özgür, demokratik bir Türkiye’yi elbirliğiyle yaratacağız.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu