Ekonomi

Altınay Savunma Teknolojileri’nin halka arzında talep toplama 8-10 Mayıs’ta yapılacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – İSTANBUL (AA) – Altınay Savunma Teknolojileri’nin halka arzında talep toplama 8-10 Mayıs’ta yapılacak.

Altınay Savunma Teknolojileri’nin halka arzı, “ALTNY” kodu ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek. Konsorsiyum eş liderleri olarak ise Ziraat Yatırım ve Yatırım Finansman aracılık edecek.

Halka arz fiyatı pay başına 32 lira olarak belirlenen şirketin 35 milyon 294 bin 118 lira nominal değerdeki payları sermaye artışı kapsamında, 23 milyon 529 bin 412 lira nominal değerdeki payları ise ortak satışı kapsamında satışa sunulacak. Böylece, şirketin yüzde 25’i halka açılmış olacak.

Halka arz edilecek hisselerin yüzde 69’u yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 30’u yurt içi kurumsal yatırımcıya, yüzde 1’i de Altınay Grubu çalışanlarına ayrılırken, halka arz büyüklüğünün yaklaşık 1,9 milyar lira olması bekleniyor.

Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle mühimmat teknolojileri, hareket ve kontrol konularındaki yetenekleriyle geliştirdikleri özgün çalışmalarla 2014’te savunma alanında ayrı bir şirket kurma kararı verdiklerini belirtti.

Altınay, “Altınay Teknoloji içerisindeki 30 kişilik bir mühendislik ekibimizi ayırarak İstanbul’da savunma ve havacılık teknolojileri konusunda bir şirkete dönüştürdük. Amacımız ulusal imkanlarımızla ülkemizde yüksek teknolojiye dayalı savunma alanında ürün, hizmet ve teknolojileri geliştirmek.” ifadelerini kullandı.

Altınay Savunma Teknolojileri’ni kurarken temel olarak yapmak istediklerinin kendi ihtiyaçlarını karşılayan bir şirket ortaya çıkarmak yerine, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak kurumsal bir yapıyı ortaya çıkarmak olduğunu vurgulayan Altınay, şirketin “halkın malı olması” hedefiyle yola çıktıklarını aktardı.

Altınay, “O yüzden de bugün halka arzın en büyük özelliği milletimizden almış olduğumuz güçle var ettiğimiz ve uluslararası düzeyde teknoloji oyuncusu olabilme potansiyeli olan bir teknoloji şirketini tekrar milletiyle beraber buluşturup kuvvetlendirmek. Hedefimiz aslında bu.” diye konuştu.

Halka arz gelirlerini vizyonları ve geleceklerine katkı sağlayacak önemli alanlara yönlendireceklerine işaret eden Altınay, bunların en önemli kısmının da yeni teknoloji alanlarında üretim ve altyapı yatırımları yapmak olduğunu vurguladı.

Gelirlerinin yaklaşık yüzde 50’sini yeni üretim teknolojileri ve bununla alakalı tesis yatırımlarına ayırdıkları bilgisini paylaşan Altınay, şu değerlendirmelerde bulundu:

“İkinci kısımda, özellikle test doğrulama ve AR-GE altyapılarında yeni teknolojileri geliştirmek üzere bu alanda yaklaşık yüzde 15 gibi bir oranla destek olmak istiyoruz. İlerleyen dönemde özgün ürün ve teknoloji geliştiren şirketleri, bizim şemsiyemiz altında alıp büyütme gibi bir hedefimiz var. Yaklaşık yüzde 5 gibi bir payı da buraya ayırdık. Finansal borçlarımızın ödenmesiyle alakalı kısma yaklaşık yüzde 5 bir payı ayırdık. Bir önemli kısım da özellikle ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda hem teknoloji geliştirmek hem uluslararası alanda firmamızın birimlerini artırmak, yani dünya ölçeğinde pazarlama ve ağ konularında çalışmalar yapmak üzere belli bir kısmını da buraya ayırdık.”

“1000 mühendisin çalıştığı AR-GE merkezini kurmak istiyoruz”

Hakan Altınay, gelecek dönemde tek bir çatı altında yaklaşık 1000 AR-GE mühendisinin çalıştığı bir teknolojik AR-GE altyapısını, merkezini kurmak istediklerine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Farklı bölgelerde firmamızı temsil eden altyapılar kurmak istiyoruz. Yeni ve teknolojik ürünler geliştiriyoruz. Bugün AR-GE safhasında olan özellikle platform dediğimiz, yani bütün mühendislik çalışması bizim şemsiyemiz altında yapılan ürünleri geliştirmek, ülkemizin savunma alanı dahil olmak üzere farklı teknoloji alanlarında ürün geliştirmek isteyen birçok kurumunun kalkınmasına, gelişmesine katkı sağlamak. Sahip olduğumuz ulusal seviyedeki bu teknolojik zenginliği ülkemizin kalkınmasına harcamak istiyoruz.”

Muhabir: Muhammet Fatih Kabasakal

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu