Amirinden dayak yiyen mağdur zabıta ilk kez konuştu..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB ) Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin, bir zabıtaya arkadaşlarının önünde hakaret edip,  defalarca tokat attığı ve zabıta memurunun bayıldığı görüntüler  Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Sosyal medyada  çok kişinin tepki gösterdiği şiddet görüntüleri üzerine İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Karali’nin görevinden uzaklaştırıldığını duyururken, mağdur zabıta Kenan Fidan Habertürk’e konuştu.

Tayfun Karali’nin şiddet uyguladığı taşeron çalışan zabıta Kenan Fidan, “Ben çekici şoförüyüm. Emniyet şeridini kullanarak çalışıyorum. Şerit ihlali olduğu doğru. Bu sırada da müdür görmüş. Olayın çok detayına inmek istemiyorum.” dedi.

Hukuki yollara başvurup başvurmayacağını henüz bilmediğini dile getiren mağdur zabıta, “Büyüklerimiz ne emrederse onu yapacağım. Görüntüleri herkes gördü. Ötesi gerisi yok. Üstlerimden aldığım talimat doğrultusunda, kamu çalışanı olduğumuz için fazla konuşamayacağım. Büyüklerimiz zaten gereğini yaptı. Haberlerde neler yazılıp çizildiyse doğrudur. Ben çekici şoförüyüm ve trafik bürolarına bağlı olarak çalışıyorum.”diye konuştu.

Jurnalci.com

 

ilgili haberler