Kültür-Sanat

Anaokulu öğrencisi “küçük piyanist” Demirhan yeteneğiyle hayran bırakıyor

Paylaş:

TUNCELI (AA) – Tunceli’de oturan 6 yaşındaki anaokulu öğrencisi Demirhan Gündoğdu, piyanodaki yeteneğiyle hayran bırakıyor.

Kentteki Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda eğitim gören Gündoğdu, 2 yaşındayken ailesinin aldığı oyuncak piyano sayesinde müziğe ilgi duymaya başladı.

Zamanla müzikte yetenekli olduğu anlaşılan Gündoğdu, 7 ay önce de anaokulu öğretmeninin yönlendirmesiyle piyano kursuna kaydedildi.

Ailesi tarafından belirli günlerde Atatürk Mahallesi’ndeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezine getirilen Gündoğdu, Munzur Üniversitesi Müzik Bölümü 4. sınıf öğrencisi eğitmen Defne Bucak’tan ders alıyor.

Duyduğu sesleri piyanoda kolayca notaya da dökebilen Gündoğdu, birçok ünlü sanatçıya ait eseri çalabiliyor.

“Parmak egzersizlerini çok fazla çalışarak iki kitap bitirdi”

Eğitmen Defne Bucak, AA muhabirine, Demirhan Gündoğdu’nun çok yetenekli ve zeki bir çocuk olduğunu söyledi.

Piyano derslerine 7 ay önce başladıklarını ifade eden Bucak, şöyle konuştu:

“Hem armoni hem de piyanodaki nota bilgisini öğreniyor. Yaşına göre ve okuma yazma bilmemesine rağmen çok iyi. Verdiğim her eseri çok kısa sürede bitiriyor. Parmak egzersizlerini çok fazla çalışarak iki kitap bitirdi. Şu an üçüncü kitaptayız ve dördüncü kitaba giriş yaptık. Demirhan, üniversite öğrencilerinin çaldığı seviyedeki kitapları hemen hemen çalmaya başladı. Haftanın iki günü birer saat ders yapıyoruz. Normalde çocuklar erken sıkılır ama Demirhan’da böyle bir durumla karşılaşmadım. Günümüzün popüler müziklerini çok severek çalıyor ve kolay şarkıları sevmiyor, çalmak istemiyor.”

“Çevremizdeki insanlar oğluma ‘küçük piyanist’ diye sesleniyor”

Anne Şeyma Gündoğdu da oğlu Demirhan’ın 2018’de dünyaya geldiğini anlattı.

Oğlunun iki yaşından beri piyanoya ilgi duyduğunu belirten Gündoğdu, “Anaokulundaki öğretmenlerimizin yönlendirmesiyle Tunceli Gençlik Merkezinde de kurslar olduğu bilgisini aldık ve oğlumuzu buradaki piyano kursuna kaydettirdik. Çevremizdeki insanlar oğluma ‘küçük piyanist’ diye sesleniyor. Bunu duydukça çok duygulanıyoruz ve oğlumuzla gurur duyuyoruz. İnşallah Demirhan ilerde daha iyi yerlere gelir.” dedi.

Baba Yasin Gündoğdu ise çocuğunun evde çok sakin ve uslu olduğunu dile getirdi.

Demirhan’ın oyuncak piyano sayesinde müzikle tanıştığını söyleyen Gündoğdu, “O zamanlar Demirhan, piyanoda daha çok çocuk şarkıları çalıyordu ve bir süre sonra ona piyano aldık. Büyüyünce inşallah piyano çalmaya devam eder. Elimizden gelen her şeyi çocuğumuz için yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Sidar Can Eren

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu