GüncelGündem

“Ankara adliyesi tek çatı altında olmazsa aksiyon yaparız”

Paylaş:

Ankara Barosu yeni liderini belirlemek üzere seçime gidiyor. Avukat Hakları Kümesi adayı Hakan Gönenç, Başkent’te tek adliye çatısı altında toplanmasını için gayret vereceklerini söyledi: Bir ay içinde rastgele bir somut adım atılmaması durumunda protesto ve iş bırakma üzere aksiyonlar yapacağız.

Ankara Barosu 8-9 Ekim tarihlerinde yeni liderini belirlemek üzere seçime gidiyor. 23 bin avukatın üye olduğu baro için 3 başka aday yarışacak. Avukat Hakları Kümesi adayı Hakan Gönenç, SÖZCÜ Ankara Temsilcisi Hürmet Öztürk’ü ziyaret ederek baro seçimi öncesinde görüşlerini açıkladı:

DENETİMİ ‘RAKİPLERİNE’ BIRAKTI

Baro seçimi için İdare Şurası, Disiplin Şurası ve TBB listesi oluşturan Gönenç, Kontrol Heyeti için isim belirlemedi. “Denetlenen şeffaf bir baro istiyoruz” diyen Gönenç, neden liste oluşturmadığını şöyle açıkladı: “Denetleme heyetine aday göstermiyoruz. Bizi denetleyecek olanları aday göstermek yerine, bizden sonra en çok oy almış kümenin bizi denetlemesini uygun görüyoruz. Ayrıyeten bağımsız kontrol firması tarafından daima denetleneceğiz.”

Ankara’nın en büyük sıkıntılarından birinin de sayıları 9-10’a ulaşan adliye binaları olduğunu kaydeden Gönenç , “Ankara’ya tek adliye yapılması konusunda ilgili bakanlıklar nezdinde müracaat ve görüşmeleri yapacağız. Bu görüşmelerden bir sonuç alınamaması, bir ay içinde rastgele bir somut adım atılmaması durumunda protesto ve iş bırakma üzere aksiyonlar yapacağız” dedi. Gönenç, avukatlarının sıkıntılarına ait de şunları söyledi:

BARO SİYASİ BASAMAK OLMAMALI

– Taban fiyatın altında maaş alan, sömürülen ve kirasını ya da sigorta primini ödeyemeyen, genç ve personel avukat meslektaşlarımıza maddi manevi dayanak olan bir idare sergileyeceğiz. Baromuza ilişkin Necatibey Caddesi 51 numaralı binayı genç meslektaşlarımıza sanal ofis olarak derhal hizmete sunacağız. İdari ve mali açıdan tam şeffaflığı getireceğiz.

– Baromuzu siyasi ve makamı basamak olarak gören şahıslar ile mesleksel eğitimlerden para kazanmak için ticari emellerine alet edecek bireylere teslim etmeyeceğiz. Tüm mesleksel eğitimleri fiyatsız olarak sağlayacağız. Yalnızca bir periyot başkanlık yapacağım. Pandemide fiyatlı hale dönüşen adliye servislerini tekrar fiyatsız yapacağız.

Seçimle iş başına gelmeleri halinde Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi’nin hazırladığı ve şimdiye kadar idarelerinin açıklamadığı azap raporlarının tamamını açıklayacaklarını belirten Gönenç, bu hususta gerekli yasal yollara başvuracaklarını kaydetti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu