GüncelGündem

Arabasını çalan çocuğu öldüren iş insanına Yargıtay indirimi

Paylaş:

Bursa’da, arabasını çalan Mustafa Alınçı (16) polis memuru kuzeni Halil İbrahim Er (34) ile birlikte aracın içinde tabancayla çapraz ateşe alarak öldüren iş insanı Ömer Ere (36) verilen 15 yıl mahpus cezası, Yargıtay tarafından ‘haksız tahrik indiriminin en üstten verilmesi’ gerekçesiyle bozuldu. Bu kararın akabinde Er’in, haksız tahrik indirimi en alt sondan uygulanarak, 12 yıl 6 ay mahpusa çarptırıldı.

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde yaşayan iş insanı Ömer Er, 5 Şubat 2020’de arabasına, otostop yapan 2 genci aldı. Er, Bursa’ya gideceklerini belirten gençlere, kamyon garajına bırakabileceğini söyledi.

Er, bir mühlet sonra aç olduklarını öğrendiği ikiliye lokantada yemek ısmarladı. Lokantadan çıktıktan sonra gençlerden biri, arabası kullanmak istediğini söyledi. Ömer Er de anahtarı verdi. Koşarak arabaya binen 2 genç, kaçtı.

Er’in ihbarı üzerine polis takımları, harekete geçerek plakası tespit edilen arabası aramaya başladı. Yaklaşık 2 saat sonra araba, Karacabey ilçesindeki trafik denetim noktasında misyon yapan polis takımlarınca fark edildi.

Polis gruplarının ‘dur’ ihtarına uymayan genç, arabası kent merkezine sürdü. 2 genç, arabayla 3 akaryakıt istasyonundan yakıt alıp, fiyatını ödemeden kaçarken, polis grupları alarma geçti.

Kentteki ’45’ plakalı tüm araçlar durdurulup, denetim edildi. Akaryakıt istasyonlarının güvenlik ve mobese kameraları dahil 1200 manzara incelendi. Yapılan incelemeler sonunda arabası kullanan kişinin, Mustafa Alınç olduğu tespit edildi.

ÇAPRAZ ATEŞE ALIP ÖLDÜRDÜ

Otomobilin sahibi Ömer Er de Bursa’ya geldi. Er, Keles Emniyet Müdürlüğü’nde vazifeli polis memuru kuzeni Halil İbrahim Er’i telefonla arayıp, kendisine yardımcı olmasını istedi. Ömer Er ve kuzeni Halil İbrahim Er, kent merkezinde arabası aramaya başladı. Polis grupları, 1 gün sonra 45 ER 081 plakalı arabası fark etti.

Polisin ‘dur’ ihtarına karşın Mustafa Alınç, arabayla kaçmaya devam etti. Alınç, Geçit Mahallesi’ndeki zeytinlik alana girerek, bir kere daha izini kaybettirdi. Lakin durumdan haberdar olup bölgeye gelen Ömer Er, arabası gördü.

Er ve polis memuru kuzeni, arabası çapraz ateşe aldı. Tabancalardan çıkan mermilerden biri, Alınç’a isabet etti. Alınç’ın denetiminden çıkan araba, zeytin ağacına çarptı. Ömer Er ve kuzeni, olay yerine geldikleri aracı bırakarak, kaçtı.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Mustafa Alınç’ın ömrünü yitirdiği tespit edildi. Polis tarafından yakalanıp gözaltına alınan Ömer Er tutuklanırken, açığa alınan Halil İbrahim Er de isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

15 YIL MAHPUS CEZASI

Ömer Er hakkında ‘haksız tahrik altında çocuğu taammüden öldürme’ cürmünden, tutuksuz sanık Halil İbrahim Er hakkında ise ‘haksız tahrik altında çocuğu taammüden öldürmeye yardım etme’, ‘kamuya ilişkin eşyayı hatada kullanma’ cürümlerinden ömür uzunluğu mahpus cezası talebiyle Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Yargılama sonunda tutuklu sanık Ömer Er, haksız tahrik indirimi uygulanarak 15 yıl mahpus cezasına çarptırılırken, mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Halil İbrahim Erin ise beraatına hükmetti.

“ÇOCUK OLDUĞUNU POLİS MERKEZİNDE ÖĞRENDİM”

Taraf avukatlarının temyize götürdüğü karar, Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi’nce ‘Haksız tahrik indirimi kararı en alttan verilir gerekçesiyle bozuldu. Dava, Yargıtay’ın bozma kararının akabinde yine görüldü.

Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Ömer Er’e son kelamı soruldu.

Yargıtay’ın bozma ilamına uyulmasını isteyen Er, “Olayın meydana gelmesinden ötürü çok üzgünüm. Benim de ailem ve çocuklarım var. İsteyerek yapmadım. Uzaktan otomobilde 1.74 uzunluğunda sakallı birini gördüm. Ölen kişinin çocuk olduğunu polis merkezinde öğrendim. Pişmanım” diye konuştu.

Yargıtay’ın bozma ilamına uyan mahkeme heyeti, Ömer Er’in evvel müebbet sonra da haksız tahrik indirimi en alt huduttan uygulanarak 12 yıl 6 ay mahpusa çarptırılmasına ve tutukluluk halinin devamına hükmetti. Karar, mahkeme liderine karşı, oy çokluğuyla alındı. (DHA)

 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu