GüncelGündem

Asgari Ücretli ve Emekli Müşterilerine Daha Ucuz Süt Veriyor

Paylaş:

Yozgat’ın Kuşçu Köyü’nde besicilik yapan Üzeyir Koç, sürekli süt verdiği müşterilerinden alım gücü daralan emekli ve asgari ücretli vatandaşlara daha ucuz süt vermeye başladı, “(5 litrelik sütü) 60 liraya veriyorum emeklilere. Asgari ücretlilere 70 lira oluyor. Normalde 100 liraya veriyorum devamlı” dedi.

Emekli ve asgari ücretle çalışanların maaşlarında yapılan iyileştirmelerin ardından, halkın günlük tüketim maddelerine yapılan zamlar, maaşları eritti. Emekli ve asgari ücretliler, ellerine geçen maaşla ay sonunu getirmek için günlük zorunlu tüketim maddelerinden vazgeçmek zorunda kaldı. 24 yıldır Yozgat’ın Kuşçu köyünde besicilik yapan ve Yozgat il merkezindeki müşterilerine süt temin eden Üzeyir Koç’un özellikle emekli ve asgari ücretle geçinen müşterileri süt almaktan vazgeçmeye başladı. Bunu fark eden Koç, çözümü emekli ve asgari ücretlilere indirim yapmakta buldu.

“YEM FİYATLARI YÜKSEK DE OLSA MÜŞTERİLERİMİZE İNDİRİMİMİZİ YAPIYORUZ”

Özellikle yem fiyatları ve diğer girdi maliyetlerinin çok yüksek olması nedeniyle bir kilo sütün 20 liranın üzerinde satılması gerektiğini bildiren besici Üzeyir Koç, alım gücü daralan müşterilerine imkanları ölçüsünde yardımcı olmaya çalıştığını söyledi. Koç, “Şimdi hayvancılık yapıyoruz. Yemlerde çok pahalılık var fiyatlarda. Bir anda 30-40 lira birden arttı yem fiyatları. 400 liradan 480 lira oldu yem fiyatları. Biz emeğimizin karşılığını kurtaramıyoruz çoğu zaman. Yeme çok para veriyoruz, artıştan dolayı yem fiyatlarında. Buna rağmen yem fiyatları yüksek de olsa müşterilerimize indirimimizi yapıyoruz” dedi.

“60 LİRAYA VERİYORUM EMEKLİLERE. ASGARİ ÜCRETLİLERE 70 LİRA OLUYOR”

Yozgat’ta 24 senedir besicilik yaptığını bildiren Üzeyir Koç, şöyle konuştu:

“Vatandaşa süt getiriyorum, devamlı da müşterilerim var, abonelerim çok, sütlerden memnunlar. Emeklilere indirim yapıyorum, ikramda bulunuyorum. 60 liraya veriyorum emeklilere. Asgari ücretlilere 70 lira oluyor. Normalde 100 liraya veriyorum devamlı. Vatandaşın alım gücüne göre sütlerin fiyatlarını ayarlıyorum. Bir yerde mecburiyet karşısında oldu bu fiyatların dengesizliği. Vatandaşın alım gücüne göre ayarlamaya çalışıyoruz bir yerde. Yüksek maaş almadıkları için onun dengelemeye çalışıyoruz. Benden süt alanlar indirimden yararlanıyor. Emekli olsun, asgari ücretli olsun, memnun kalıyorlar. Bu süt fiyatları bizi kurtarmıyor, maliyetler pahalı, yem fiyatları yüksek. Vatandaşa destek olmak için vatandaş da talep çok oluyor bizden alıyorlar, onun için biz de getiriyoruz. Kurtarmasa da mecbur bu işi yapıyoruz. 10-15 tane var hayvanımız. Günlük 50-60 kilo oluyor sütümüz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu