Dünya

Atatürk düşmanı El Kaideci son olarak İdlib’de görüldü

Paylaş:

Kendisini ‘mülayim bir din adamı’ ve ‘İslama adamış kişi’ olarak tanıtan, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı görüntüleriyle gündeme gelen ‘Musa Hoca’ takma isimli Musa Olğaç’ın El Esas’ın Türkiye buyruklarından olduğu ortaya çıktı.

Aslen Mardin’in Artuklu ilçesi nüfusuna kayıtlı Olğaç’ın 15-20 Kasım 2003’te İstanbul’da HSBC bankası, İngiltere’nin İstanbul Konsolosluğu, Neve Şalom Sinagogu ile Beth İsrael Sinagogu’na düzenlenen 59 vatandaşın hayatını kaybettiği, 647 kişinin yaralandığı atakların talimatını veren ve İçişleri Bakanlığı’nın 10 milyon lira para ödüllü kırmızı kategorisinde aranan Habip Akdaş’la birlikte terör örgütü El Kural’ın Türkiye buyruğu olarak faaliyet yürüttükleri tespit edildi.

MISIR’A KAÇTI, TÜRKİYE’YE İADE EDİLDİ

Güvenlik kaynaklarının tespitlerine nazaran, İstanbul’da 2003’teki ataklardan sonra terörist Musa Olğaç 2005’te yasadışı yollarla Türkiye’den kaçtı. Mısır’ın başşehri Kahire’de gizlenen terörist elebaşı Olğaç, İslam ilimlerini yaymak, Arapça öğrenmek mazeretiyle Mısır’a gittiğini Mısır resmi makamlarına iletti. Lakin Olğaç bir mühlet sonra burada örgüt hücresi oluşturup El Düstur ve IŞİD başta olmak üzere cihatçı kümelere katılmalarını sağladığı gerekçesiyle Mısır polisi tarafından tutuklandı. 5 ay cezaevinde kalan Musa Olğaç Türkiye’ye iade edildi. Tutuklu yargılanan Olğaç daha sonra tahliye edildi. 18 Şubat 2011’de bu defa Pakistan’a kaçan Olğaç örgütsel faaliyetlerini devam ettirdi.

Samet Dagül de Suriye’de kelamda gazeteci kimliği ismi altında cihatçı kümelerle birlikte hareket ediyor ve Musa Olğaç ile birlikte Atatürk aykırısı görüntüler yayınlıyor.

HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI VAR

12 Nisan 2011’de İstanbul’da 42 kişinin tutuklandığı terör örgütü El Kural’a yönelik operasyonda 2011/2221 hazırlık soruşturması numaralı belgede hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Soruşturmayı yürüten başsavcılık, Musa Olğaç’ın hangi ülkede olduğunu tespit edebilmek için eşi Zeynep Olğaç’ın kullandığı telefonlarla ilgili mahkemeden irtibatın tespiti kararı aldı. 17 Mart 2012 günü telefon görüşmesinde Musa Olğaç’ın eşi Zeynep ile kızı Sümeyye’yi yanına aldırabilmek için yaptığı görüşmelerde Pakistan sonları içinde olduğu belirlendi.

İÇ SAVAŞ BAŞLAYINCA İDLİB’E KAÇTI

Suriye’de iç savaşın başlamasıyla birlikte Pakistan’ı terk eden Musa Olğaç’ın Suriye’nin İdlib bölgesine kaçtığı tespit edildi. Olğaç’ın, Türkiye’deki gençlerin cihatçı örgütlere katılmaları için açık davet yapan Ebu Hanzala kod isimli Hacı Bayancuk ile kontakları da deşifre edildi.

Selefi savaşçıların içinde yer aldığı İdlib’te bir operasyon hücresi oluşturan Musa Olğaç Youtube, Facebook’ta ve kimi web sayfalarında Atatürk ve Cumhuriyet aksisi Türkçe görüntüler yayımlayarak terör örgütü propagandası yapıyor. Olğaç, bu yayınları kendisi üzere El Düstur terör örgütü üyesi olmaktan 2 milyonluk yeşil listede aranan ve örgüte Almanya’dan katılan Samet Dagül ile birlikte yapıyor. Dagül’ün de cihatçı kümelerle birlikte İdlib’te ‘Gazeteci’ kimliğiyle örgütsel faaliyetlerde bulunduğu bildirildi.

SEYYİD KUTUB’UN KİTAPLARININ ÇEVİRİSİNİ YAPMIŞ

Musa Olğaç’ın çevirisini yaptığı kitaplar da Türkiye’deki yayınevleri ve kitabevlerinde satılıyor. Olğaç’ın 2011’de Türkçe’ye çevirisini yaptığı Mısırlı muharrir Seyyid Kutub’un ‘Fizilal’il Kur’an da Haktan Sapmak’ isimli kitabı yayınevlerinde satılıyor. Mustafa İbn El Edevi’nin “Anne ve babaya karşı davranış fıkhı” isimli kitabı da 2009’da Türkçe’ye çeviren Olğaç’ın bu kitapları birtakım kitabevlerinde satılıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu